Kołysanka dla dzieci – “Ach śpij kochanie” 10 godzin

„Ach śpij kochanie” to bardzo piękna polska kołysanka dla dzieci. Dzisiaj zaprezentuję ją Wam w wykonaniu naszego lulankowego muzyka. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu to wykonanie kołysanki „Ach śpij kochanie”.

Serdecznie zapraszam do wysłuchania tej pięknej kołysanki i podzielenia się swoją opinią o niej w komentarzach na dole. Życzę przyjemnego słuchania kołysanki i owocnego usypiania swoich dzieci 🙂

O tym, że warto śpiewać kołysanki, przekonuje się coraz więcej rodziców. Niestety, znaczna część z nich nie wie, jak powinien wyglądać rytuał śpiewania dziecku, dlatego często ograniczają się jedynie do nucenia pod nosem przypadkowej melodii. Jak zatem powinno wyglądać usypianie dziecka za pomocą kołysanki?

Bądź jak najbliżej dziecka

Po pierwsze, warto pamiętać, że bardzo ważnym aspektem kołysanki jest sam fakt przebywania z dzieckiem jak najbliżej. Osiągniemy to, jeśli weźmiemy niemowlę na ręce i przytulimy do klatki piersiowej. Kontakt cielesny uspokaja dziecko, a ponadto pomaga wzmocnić więź malucha z rodzicem. Ponadto, jak łatwo się domyślić, wspomaga sam proces usypiania – wystarczy, że będziemy delikatnie kołysać dziecko w rytm melodii, którą będziemy mu śpiewać. Ważne jest, by nasze ruchy nie były zbyt gwałtowne lub zbyt szybkie, ponieważ mogą wystraszyć malucha. Dobrze pamiętać również, że nie można przerywać kołysanki od razu w momencie, gdy uznamy, że dziecko usnęło; warto powtórzyć piosenkę jeszcze przynajmniej kilka razy, a dopiero potem ułożyć dziecko w łóżeczku.

Słowa kołysanki
W górze tyle gwiazd,
W dole tyle miast,
Gwiazdy miastu dają znać,
Że dzieci muszą spać

Ach śpij, kochanie.
Jeśli gwiazdkę z nieba chcesz – dostaniesz.
Czego pragniesz, daj mi znać.
Ja Ci wszystko mogę dać.
Więc dlaczego nie chcesz spać?

Ach śpij, bo nocą,
Kiedy gwiazdy się na niebie złocą,
Wszystkie dzieci, nawet złe,
Pogrążone są we śnie,
A Ty jedna tylko nie.

Ref.:
Aaaa, aaa
Były sobie kotki dwa.
Aaa, kotki dwa.
Szaro-bure, szaro-bure obydwa.

Ach śpij, bo właśnie
Księżyc ziewa i za chwilę zaśnie.
A gdy rano przyjdzie świt,
Księżycowi będzie wstyd,
Że on zasnął, a nie Ty.

Ref.:
Aaaa, aaa
Były sobie kotki dwa.
Aaa, kotki dwa.
Szaro-bure, szaro-bure obydwa.

Ach śpij, bo właśnie
Księżyc ziewa i za chwilę zaśnie.
A gdy rano przyjdzie świt,
Księżycowi będzie wstyd,
Że on zasnął, a nie Ty.