Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

5 rzeczy, których nie należy robić z dzieckiem przed snem
5 rzeczy, których nie należy robić z dzieckiem przed snem

Wieczór to szczególny czas dla rodziców i dzieci – powinien sprzyjać budowaniu bliskości, poczucia bezpieczeństwa i rodzinnego ciepła. To chwile, które warto celebrować każdego dnia, jednak nie wszystkie aktywności w tym czasie są wskazane – zwłaszcza jeśli maluch ma ewidentne problemy z zasypianiem. Jakich jest 5 rzeczy, których nie należy robić z dzieckiem przed snem?

Telewizor, tablet, telefon

Niebieskie światło, które emitują ekrany telewizora, tabletu i telefonu to zdecydowanie nie jest najlepsza opcja na wieczorne spędzanie czasu. Takie światło i silne bodźce z kolorowej bajki czy emocjonującej gry działają na mózg dziecka pobudzająco, przez co będzie mu później zdecydowanie ciężej zasnąć, a ponadto komfort jego snu również może być znacznie gorszy. Zaleca się, by wyłączyć tego typu elektronikę minimum na godzinę przed spaniem malucha. Przed snem pociechy lepiej postawić na czytanie dziecku pobudzającej wyobraźnię i wyciszającej jednocześnie bajeczki.

Słodycze

Samo objadanie się przed snem to już bardzo kiepski pomysł, ponieważ trawienie dodatkowo obciąża organizm zasypiającego malucha. Kolację dziecko powinno jeść odpowiednio wcześniej, by nie kłaść się spać z przepełnionym brzuszkiem. Warto zaznaczyć, że szczególnie niewskazane są wieczorem słodycze, a już zwłaszcza niebezpieczne jest podawanie ich dziecku po umyciu zębów – tu o próchnicę bardzo łatwo. Nadmiar cukru, a konkretnie węglowodanów prostych, może ponadto znacznie pobudzić malucha, przez co ostatnie, na co będzie miał on ochotę wieczorem, to sen. 

czego nie robić z dzieckiem przed snem

Wieczorne harce

Szalona zabawa to również kiepski pomysł na wieczorne spędzanie czasu z dzieckiem, które ma problemy z zasypianiem. Wieczorem maluch powinien się wyciszyć, ponieważ nadmierne pobudzenie przed snem lub wręcz nadmierne zmęczenie po wieczornych harcach może bardzo utrudnić mu późniejsze zasypianie. Nie oznacza to oczywiście totalnej rezygnacji z zabawy, jednak zdecydowanie lepiej postawić w tym czasie na zajęcia statyczne, zostawiając radosne harce na godziny przedpołudniowe.

Awantura

Wieczór to przede wszystkim czas wyciszającej bliskości. To czas na „kocham Cię” i „jesteś dla mnie ważny”. To nie jest czas na wojnę o bałagan w pokoju, przypominanie o niegrzecznym zachowaniu z rana czy próby siły między rodzicem a dzieckiem. To również nie jest czas na nerwową atmosferę między rodzicami, ponieważ tego typu emocje także dziecko wyczuje. Maluch, który kładzie się spać z płaczem, poczuciem odrzucenia lub z nadmiarem nagromadzonych nerwów i emocji z pewnością będzie mieć nie tylko problemy z zasypianiem, ale również ze snem.

Niespodzianka!

Najgorsze, co możesz zrobić dziecku mającemu problemy z zasypianiem to zmiana wieczornego rytuału i zaburzenie codziennej wieczornej regularności. Wizyta gości tuż przed snem dziecka? Nagły wyjazd na zakupy? A może zmiana godziny zasypiania? Dzieciom znacznie łatwiej funkcjonować według ustalonych schematów, więc częste zmiany harmonogramu z pewnością nie pomogą w zasypianiu. Dziecko, które często doświadcza chaosu, ma problemy z wieczornym wyciszeniem, bo jego organizm po prostu nie wie, że przyszła już na takie wyciszenie pora. 

Poznaj także 5 błędów w usypianiu dzieci. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl