Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

8 POWODÓW, PRZEZ KTÓRE DZIECKO BUDZI SIĘ W NOCY
8 POWODÓW PRZEZ KTÓRE DZIECKO BUDZI SIĘ W NOCY

8 powodów przez, które dziecko budzi się w nocy 

Niektóre dzieci zdecydowanie zbyt często budzą się w nocy. Powodów takiego stanu jest kilka, jeżeli je przeanalizujecie, będziecie mogli wprowadzić korzystne zmiany, które poprawią komfort życia zarówno malucha, jak i wasz. Dlaczego dziecko się budzi? Najczęściej jest to spowodowane przez te 8 powodów.

1. Jest mu zbyt gorąco

Wielu rodziców ma tendencję do „przegrzewania” swojego dziecka. W pomieszczeniu, w którym śpi, jest zdecydowanie zbyt gorąco (powyżej 22 stopni), a maluch ubrany jest za grubo. Jeśli Twoje dziecko nienaturalnie się wierci i ma spocony kark, jest to sygnał, że trzeba je ubierać lżej, a przed snem wietrzyć pomieszczenie, w którym śpi.

2. Ząbkuje

Okres ząbkowania to czas trudny zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców. Wyrzynające się ząbki mogą powodować swędzenie, a nawet ból i dziecko będzie budzić się wyrwane ze snu tymi dolegliwościami. Żeby uniknąć przebudzeń spowodowanych ząbkowaniem, powinniście przed snem podawać mu zaparzoną melisę i smarować dziąsła specjalnym, łagodzącym żelem.

3. Jest mu niewygodnie

Dziecko potrzebuje wygody tak samo, jak dorosły. Jeżeli dorosłemu człowiekowi jest w nocy niewygodnie, obudzi się. Co ma natomiast powiedzieć maluch, którego organizm jest tak wrażliwy? Maluszek może budzić się przez drapiącą metkę, czy szew w ubraniu, albo przez źle założoną pieluchę. W przypadku rocznego dziecka problemem może być śpiworek, który ogranicza jego ruchy. Przyjrzyjcie się swojemu dziecku dokładnie, być może sen zaburza mu jedna z powyższych przyczyn. 

śpiące - dziecko - dlaczego - dziecko - budzi - się - w - nocy

 

4. Zgubiło smoczek

Niektóre dzieci nie są w stanie spokojnie spać bez smoczka. Zazwyczaj ma to miejsce w ciągu pierwszych sześciu miesięcy życia. Jeśli widzicie, że wasze dziecko mimo tego, że jest już starsze, nadal nie może rozstać się ze smoczkiem, nie odstawiajcie go od niego. Zdrowy i spokojny sen jest ważniejszy, niż zasady, które mówią, kiedy powinno się zrezygnować ze smoczka.

5. Brakuje mu bliskości

Maluchy często płaczą dlatego, że brakuje im poczucia bliskości i bezpieczeństwa. Większość dzieci często budzi się na kilka sekund, po czym ponownie zasypia. Jeśli przy maluchu nikogo nie będzie, może się wystraszyć i przebudzić z płaczem na dobre. W takiej sytuacji weźcie go po prostu do swojego łóżka, powinien zasnąć bez problemu.

6. Jest głodny

Żołądki małych dzieci nie są zbyt pojemne, a łatwo przyswajalny, płynny pokarm zostaje szybko strawiony. Dlatego też niemowlę często się budzi i chodzi mu po prostu o to, żeby zaspokoić głód. Na to nie da się raczej nic poradzić, ale jeśli chodzi o trochę starsze dziecko, zawsze możesz dołożyć do jego jedzonka dodatkową ilość tłuszczu, która nasyci je na dłużej.

7. Ma za dużo wrażeń

Dziecko reaguje bardzo emocjonalnie na to, co się wokół niego dzieje. Wystarczy tylko gdzieś z nim wyjść albo pojawić się z nim w towarzystwie innych ludzi, a ono już staje się rozemocjonowane. Jeśli nie chcecie, żeby wasze dziecko budziło się z tego powodu, postarajcie się uspokoić je przed snem. Włączcie biały szum, ukołyszcie albo podajcie herbatkę, która wyciszy dziecko.

8. Śpi zbyt dużo w ciągu dnia

Starsze dzieci nadal potrzebują drzemek w ciągu dnia, ale jeśli jest ich zbyt dużo, to maluchy będą się budzić w nocy. Jeśli często układacie swoje dziecko do snu w ciągu dnia, bo chcecie mieć więcej czasu dla siebie, róbcie to rzadziej, a maluch prześpi spokojnie całą noc. 

Duży wpływ na pobudki dziecka mają nocne strachy, o których możesz przeczytać TUTAJ.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl