Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

BIAŁY SZUM - DLACZEGO POMAGA NAM USNĄĆ ?
BIAŁY SZUM - DLACZEGO POMAGA NAM USNĄĆ ?

Logika podpowiada, że sprzymierzeńcem łatwego zasypiania jest cisza, a nie hałas. Okazuje się jednak, że niekoniecznie jest to zgodne z prawdą, raczej jest zwyczajowym uproszczeniem. Biały szum potrafi być niezwykle pomocny, kiedy mamy problemy ze spaniem, lub mamy lekki sen, w związku z czym budzi nas niewielki hałas.

Zacznijmy od tego, czym jest biały szum. Jest to dźwięk emitowany w danym momencie na wszystkich możliwych częstotliwościach. Ludzkie ucho z natury łatwiej wyłapuje wyższe dźwięki, dlatego może wydawać się, że biały szum składa się tylko z nich. Jeśli jednak wsłuchamy się bardziej, zanotujemy, że są tam obecne również niskie nuty.

Jakie urządzenia emitują tego typu dźwięk?

Zwykle są to sprzęty domowe, takie jak odkurzacz, wentylator, bądź suszarka do włosów. Wydawać by się mogło, że włączony odkurzacz nie jest najlepszym towarzystwem do ucinania drzemki. Jego jednostajny dźwięk sprawia jednak, że wielu osobom łatwiej jest oddać się w objęcia Morfeusza. Wiedzą o tym zwłaszcza rodzice. Ogromna ilość niemowląt, która ma problemy z zasypianiem, pozytywnie reaguje na biały szum. W ich przypadku może być to spowodowane wspomnieniami z okresu prenatalnego, gdy zanurzone w wodach płodowych, dźwięki z zewnątrz odbierały w sposób ograniczony, kojarzący się właśnie z szumem.

Istotne jest również to, że biały szum maskuje zmiany w otaczających nas dźwiękach. Dzięki temu, kiedy już śpimy, nie zareagujemy pobudką na hałas. Prawda jest taka, że nasz zmysł słuchu działa również podczas snu. Jeśli zmiany w naszym otoczeniu dźwiękowym zostaną zamaskowane przez biały szum, wtedy łatwiej będzie nam zasnąć i później nie obudzić się.

Wydawać by się mogło, że mamy już pomysł na spokojny sen. Trudno jednak za każdym razem, przy kładzeniu się do łóżka, bądź usypianiu dziecka, włączać suszarkę, lub co gorsza odkurzacz. Tu z pomocą przychodzi LULANKO, które za darmo udostępnia nagrania białych szumów. Wystarczy odpalić telefon, lub komputer, a usłyszymy tak pożądane przez nas dźwięki. Więcej o białym szumie możesz przeczytać TUTAJ.

Jeśli wykorzystujemy ten sposób do usypiania małych dzieci, pamiętajmy, by nie stosować go za każdym razem. Czasem dziecku wystarczy bliskość rodzica i czułość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl