Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

CZYNNIKI, KTÓRE ZABURZAJĄ SEN
CZYNNIKI, KTÓRE ZABURZAJĄ SEN

Czynniki, które zaburzają sen 

Spokojny sen dziecka, to marzenie każdej mamy. Kiedy patrzymy na swojego malucha we śnie, mamy pewność, że jest bezpieczny, spokojny, a jego organizm rośnie i rozwija się prawidłowo. Zdarzają się jednak dzieci, które nie chcą lub nie mogą spać. W poniższym wpisie postaramy się rozprawić z czynnikami, które powodują, że nasze dziecko nie śpi.

1. Kolka jelitowa

Kolka to jeden z najczęściej występujących problemów, które uniemożliwiają dziecku spokojny sen. Maluch płacze, zwija się w łóżeczku, nie sposób go uspokoić, a o śnie nie ma nawet mowy. Zdarza się, że niemowlęta budzą się z powodu bólu, a ich rodzice nie wiedzą jak dziecku pomóc. W takim przypadku konieczna jest wizyta u pediatry, który przepisze odpowiednie środki, a dodatkowo można podawać maluchowi herbatkę z kopru włoskiego. Więcej o kolce u dziecka możesz przeczytać TUTAJ. 

2.Ząbkowanie

Twój malec nie ma już kolek, ale nadal nie może spać, budzi się i przeraźliwie płacze? Być może wszedł w okres ząbkowania. Wyrzynanie się ząbków nie na każde dziecko działa tak samo, jedne tylko trochę marudzą, inne natomiast czują dość silny ból i swędzenie, a to skutecznie uniemożliwia im sen. Jednakże i na to jest rada, kup dziecku gumowy gryzaczek, a dziąsła posmaruj specjalnym żelem znieczulającym.

dziecko - z - uszami - królika - co - powoduje - zaburzenia - w - śnie - dziecka

3. Przepełniony lub .. pełny brzuszek


To, że dziecko nie może spać, bywa spowodowane tym, że albo nie najadło się do syta, albo zjadło zbyt dużo. Wiele mam ma tendencję do dosłownego przekarmiania swoich dzieci, a kiedy malec dostaje porcję tak dużą, że nie czuje się po niej komfortowo, może mieć problemy ze snem. Małe dzieci nie umieją najeść się na zapas, dlatego też trzeba często wstawać do nich w nocy. Jeśli dziecko jest starsze, a niezaspokojony głód nadal je budzi, zacznij przygotowywać mu bardziej sytą kolację.

4. Hałas

Hałas to jeden z najgorszych rzeczy, których chciałoby doznawać śpiące dziecko. Każdy maluch jest inny, jeden wręcz zasypia w momencie, kiedy słyszy zgiełk, na innego działa to tak drażniąco, że nie jest w stanie zmrużyć oka albo budzi się i zdenerwowany i wystraszony. Przyzwyczajanie dziecka do snu w kompletnej ciszy, nie jest dobrym pomysłem, powinniśmy starać się, że malec zasypiał przy głośności normalnej rozmowy np. przy białym szumie. Jeżeli to będzie dla niego zbyt wiele, to nasze dziecko jest po prostu wrażliwe na dźwięki i w jego pokoiku powinno być całkiem cicho.

5. Zbytnie pobudzenie

 Jeśli dziecko w ciągu dnia lub wieczorem przeżyje coś, co je rozemocjonuje, sen może być ostatnią rzeczą, na jaką będzie miało ochotę. Staraj się, żeby nie zabierać dziecka wieczorem na spacer, nie dawać mu wtedy nowych zabawek ani nie pozwalać, żeby przeżywało stres. Silne emocje zadziałają na niego mobilizująco, a senność stanie się tylko wspomnieniem.

6. Niewłaściwa temperatura powietrza 

Jeżeli zadbaliście o powyższe czynniki, a dziecko nadal nie chce spać, może nie ma do tego odpowiedniej temperatury. Przywykliśmy, żeby ubierać maluchy w kilka par śpioszków i koszulek, nawet wtedy, gdy w pomieszczeniu jest ciepło. Dziecko może być przegrzane, w zbyt wysokiej temperaturze nie zaśnie nawet dorosły, a co dopiero malec, który nie zdaje sobie jeszcze z tego sprawy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl