Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

DLACZEGO WARTO ŚPIEWAĆ KOŁYSANKI W CIĄŻY ?
DLACZEGO WARTO ŚPIEWAĆ KOŁYSANKI W CIĄŻY ?

Niewątpliwie, śpiewanie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Tym bardziej warto robić to będąc w ciąży. Przyszła mama wpłynie w ten sposób pozytywnie na swoje dziecko i jego rozwój w okresie prenatalnym. Poza tym, sama odczuje pozytywne efekty śpiewania kołysanek dziecku, które rozwija się w jej brzuchu.

Dzieci zaczynają reagować na dźwięki już w 16-18 tygodniu ciąży. Po urodzeniu będzie kojarzyć je i reagować na nie zadowoleniem, lub niechęcią. Jeśli zatem w okresie prenatalnym pozna kołysanki, które śpiewa mu mama, później prawdopodobnie będzie chętnie przy nich zasypiać. Wśród korzyści, jakie przynosi dziecku wczesne śpiewanie kołysanek, można z pewnością wymienić :

 • nawiązywanie więzi matki z dzieckiem
 • wspieranie rozwoju mowy
 • zwiększanie przepływu tlenu w organizmie dziecka
 • działanie uspokajające i relaksujące
 • przesyłanie dziecku endorfin przez łożysko matki
 • ochrona dziecka przed drobnymi infekcjami

Śpiewanie kołysanek dziecku wpływa pozytywnie również na jego mamę. Kontaktując się w ten sposób z dzieckiem i kierując słowa bezpośrednio do niego, mama nawiązuje relację ze swoim potomkiem wiele tygodni przed wydaniem go na świat. Dzięki temu ma szansę łatwiej przejść przez trudny czas po porodzie, kiedy narażona jest między innymi na depresję poporodową.

kobieta - w - ciąży - pierwsze - kołysanki - kołysanki - w - ciąży

 

Jakie są inne pozytywy nucenia kołysanek dziecku, które jeszcze długo nie opuści matczynego brzucha?

 • śpiew zmniejsza napięcie psychiczne i stres
 • podnosi poziom endorfin, co wpływa na poprawę nastroju przyszłej mamy oraz działa przeciwbólowo
 • wpływa pozytywnie na dobry, spokojny sen
 • wzmacnia odporność organizmu oraz poprawia pamięć i koncentrację
 • oczyszcza zatoki i drogi oddechowe
 • poprawia postawę, co jest wyjątkowo ważne u kobiet w ciąży, które są narażone w tym czasie na urazy kręgosłupa

Wiemy już, że dziecko, przebywając w łonie matki, przyzwyczaja się do melodii śpiewanych przez nią i do jej głosu. Warto zatem wykorzystać ten fakt i po jego narodzinach wspierać się tym, kiedy brakuje nam sił (co jest typowe w okresie niemowlęcym). Zanim dziecko się urodzi, mama może nagrać kilka kołysanek, które śpiewa dziecku, aby później mieć możliwość puszczenia ich, kiedy pociecha nie będzie mogła zasnąć, bądź uspokoić się. To również dobry sposób na podtrzymanie snu u pociechy, kiedy mama chce przez chwilę odpocząć.

Warto zatem śpiewać kołysanki dziecku już na wczesnym etapie życia. Korzyści, jakie wyniesie z tego zarówno maleństwo, jak i jego mama będą niezastąpione!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl