Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

JAK NIE NALEŻY USYPIAĆ DZIECKA?
JAK NIE NALEŻY USYPIAĆ DZIECKA?

Wielu rodziców stosuje pseudometody, które mają być skuteczne w usypianiu dziecka. Niestety sposoby te nie przynoszą żadnych rezultatów, albo na ich działanie nie ma żadnych, potwierdzonych przypadków. Przeczytaj, jak nie należy usypiać dziecka i nie popełniaj tych błędów.

Podawanie pokarmów stałych przed snem, jest bez sensu

Rodzice sądzą, że jeśli nakarmią swoje dziecko czymś treściowym (czytaj: pokarmem stałym), to będzie ono tak syte, że szybko zaśnie i nie obudzi się w nocy. Nie jest to prawa, a przy okazji takim działaniem możemy wywołać efekt odwrotny. Przejedzone dziecko nie czuje się komfortowo i zamiast zasnąć, zacznie się wiercić i płakać.

Rezygnacja z drzemek w ciągu dnia

Zdarzają się przypadki, kiedy rodzice chcą utrzymać malucha „na najwyższych obrotach” w ciągu dnia, bowiem wydaje im się, że dzięki temu zaśnie spokojnie wieczorem. Uzyskany efekt może być wręcz przeciwny – zmęczone dziecko, będzie jeszcze bardziej niespokojne, a wszelkie próby ułożenia go do snu, zakończą się porażką. 

śpiący - maluch - jak - nie - usypiać - dzieci

 

Nadmiar emocji przed snem

Powyższa zasada ma również odniesienie do metody, która jest popularnie stosowana przez rodziców, a która polega na zapewnieniu dziecku emocji przez snem. Takie emocje mogą się pojawić na spacerze, podczas zabawy lub wizyty gości. Osiągnięty rezultat może być dwojaki, dziecko albo się rozluźni albo „nakręci” i ze spania nici.

Nie okazuj złości

Jeżeli reagujesz nerwowo i pokazujesz dziecku, że jesteś zła, ono przejmie Twój nastrój. Samo stanie się podenerwowane i zacznie płakać szybciej niż myślisz. Najgorsze, co możesz zrobić, to pokazywać negatywne emocje, podnosić głos lub wykonywać ruchy, które mogą przestraszyć dziecko. Żeby maluch spokojnie zasnął, musi czuć się bezpieczny i kochany. Atmosfera zdenerwowania nie pomoże ani Tobie, ani jemu. Nie bujaj go więc na siłę, nie miotaj się i nie odkładaj do łóżeczka po kilka razy. Twoje zachowanie powinno być dla niego kojące, nie ma mowy o przypadkowych reakcjach czy złości. Musisz rozumieć, że dziecko, które czuje strach, nie zaśnie spokojnie.

Chcesz poznać 5 rzeczy, których nie robić z dzieckiem przed snem? Przeczytaj TUTAJ.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl