Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

NAJLEPSZE RADY NA USYPIANIE
NAJLEPSZE RADY NA USYPIANIE

„Aaaaaaaaaa były sobie kotki dwa…” znany wszystkim doskonale tekst kołysanki nie zawsze działa na dzieci. Co zrobić, gdy nie działa przyciemnione światło, ściszony głos i delikatne kołysanie? Jak sprawić, by dziecko się wyspało i my też? Pamiętajmy, że noworodek potrzebuje około 16 godzin snu dziennie, potem wraz z wiekiem ta liczba się zmniejsza. Jest to oczywiście tylko teoria, bo są dzieci, które potrzebują mniej snu, są i takie, które dużo śpią, i spać bardzo lubią. Co jednak zrobić, gdy nasze dziecko uważa, że są na świecie rzeczy ciekawsze od spania?

1. Stwórz stały rozkład dnia

Większość dzieci lubi rutynę, lubi mieć stały rozkład dnia. To zapewnia im poczucie bezpieczeństwa, rodzicom pozwala wygospodarować w ciągu dnia, lub wieczorem chwilę dla siebie. By tak było, przestrzegaj pewnych zasad: drzemkę rób zawsze o podobnej porze, nie kładź dziecka spać późnym południem, bo potem wieczorem nie będzie senne. Staraj się, by drzemki odbywały się w łóżeczku. Dbaj o to, by wieczorna pora kładzenia się do łóżka również była stała.

2. Przede wszystkim przygotujmy odpowiednio sypialnię czy pokój dziecka na czas snu

Otwórz okna, wywietrz pokój, by powietrze było czyste i rześkie. Obniż temperaturę, lepiej śpi się w chłodnym pomieszczeniu. Optymalna temperatura w pokoju dziecka to 18 – 20 stopni. Nie martwmy się, jeśli dziecko ma w nocy chłodne rączki, sprawdźmy kark – jeśli on jest ciepły, a dziecko słodko śpi, znaczy, że taka niższa temperatura mu odpowiada. Łóżeczko w miarę możliwości postaw jak najdalej od kaloryfera. Zasłoń okna, zapal tylko nocną lampkę, kup ładną i milutką pościel, wygodną piżamkę. Załóż suchą pieluszkę, by nic nie zakłócało snu malucha.

3. Wycisz dziecko przed snem

Wieczór to pora na spokojne zabawy. Spokojną muzykę, przygaszone światło. Na przytulanie, delikatne masaże, czytanie bajek.

4. Kąpiel

Kąpiel ma na celu nie tylko umycie dziecka, ale też jego odprężenie. Jeśli wiesz, że twoje dziecko za nią nie przepada, przełóż ją na troszkę wcześniej, zmęczony maluch będzie tylko płakał i krzyczał w wanience, a to nie sprzyja szybkiemu zaśnięciu. Po kąpieli zrób maluszkowi delikatny masaż, choćby podczas naoliwiania skóry, czy wycierania. 

matka - trzymająca - dziecko - na - rękach - jak - prawidłowo -usypiać - dziecko

 

5. Kładź senne dziecko do łóżka

Gdy tylko maluch zacznie robić się senny, pocierać oczy, ziewać, zanieś go do łóżeczka. Pewnie pierwszego dnia od razu nie zaśnie, ale nauczy się, że właśnie tam się zasypia. To początek często dość trudnej czynności samodzielnego zasypiania. W ten sposób unikniesz noszenia (po pewnym czasie i tak dziecko będzie za ciężkie) i bujania we wózku. Spanie w łóżeczku to też bezpieczeństwo dziecka. Obojętnie czy maluszek śpi w drewnianym, łóżeczku, czy w łóżeczku turystycznym, jest w nim bezpieczne, nie wypadnie, nie spadnie, jak na przykład z kanapy rodziców.

6. Nie nawiązuj kontaktu wzrokowego

Nie pozwala on dziecku zasnąć, gdy wciąż patrzy mamie prosto w oczy. Dziecko tak kocha swoją mamę, że patrząc jej w oczy, jego serce zaczyna mocniej bić, krew szybciej krąży, a to nie sprzyja zaśnięciu.

7. Odstaw kawę

Nie pij zbyt wiele kawy, jeśli karmisz piersią, wtedy nie tylko Ty spożywasz kofeinę, ale i Twoje dziecko, i również przez nią nie może zasnąć.

8. Nie ucz dziecka spać w całkowitej ciszy

Niech w tle coś gra, choćby telewizor w drugim pokoju, radio w kuchni, włączmy pralkę bądź zmywarkę, nie zamykajmy okna, bo słychać przez nie gwar ulicy bądź szum samochodów. Dziecko nauczone spać w zupełnej ciszy obudzi każdy dźwięk, kroki na klatce schodowej, trzaśnięcie drzwiami u sąsiada, czy szczekanie psa pod oknem.

9. Butelka czy pierś na noc

Jeśli karmisz piersią, dziecko wciąż się w nocy budzi, a Ty nie możesz się wyspać, daj mu na noc butelkę. Mleko z butelki jest bardziej treściwe, dzięki niemu dziecko rzadziej się będzie budzić, a i Ty się lepiej wyśpisz. Jeśli wolisz karmić piersią, w dzień zwykle karmisz co trzy godziny. By dziecko było bardziej najedzone wieczorem, karm je co dwie godziny, to sprawi, że dłużej będzie miało pełen brzuszek.

10. Uzbrój się w cierpliwość

Nie jesteś jedyną mamą czy jedynym tatą, który ma problemy z położeniem dziecka spać. Żaden z tych sposobów nie zadziała od razu. Ale po jakimś czasie regularnego stosowania sprawia, że kładzenie dziecka spać stanie się przyjemnością dla Was obu. 

Chcesz poznać wskazówki od naszych czytelników na temat usypiania dzieci? Znajdziesz je TUTAJ.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl