Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

USYPIANIE DZIECKA METODĄ FERBERA
USYPIANIE DZIECKA METODĄ FERBERA

Kiedy maluch nie chce zasnąć, rodzice są sfrustrowani i czasami brakuje im już sił. Sytuacja taka nie jest też komfortowa dla dziecka, bowiem męczy się ono i czuje rozdrażnienie. Na szczęście istnieje sposób, dzięki któremu Twoja pociecha zaśnie szybko i bezproblemowo. To usypianie dziecka metodą Ferbera.

Metoda Ferbera

„Ferberowanie dziecka” to nic innego, jak pozwolenie mu się wypłakać. Metoda została opracowana przez profesora Richarda Ferbera i ma na celu nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania we własnym łóżeczku. Istotą metody jest pozostawienie dziecka w łóżeczku i brak reakcji na jego płacz przez pierwsze 5 minut. Po tym czasie odwiedzamy pokój malucha i pokazujemy mu się na 2 minuty, ale nie wyciągamy go z łóżeczka, nawet, jeżeli będzie nadal płakać. Następne „odwiedziny” robimy po upływie 10 minut, a potem, co 30 minut, aż do momentu, kiedy dziecko zaśnie. 

śpiący - maluszek - jak - na - dziecko - wpływa - metoda - ferbera

 

Skuteczność usypiania dziecka metodą Ferbera

W większości przypadków niemowlę uczy się zasypiać samodzielnie po upływie kilku dni. Co prawda nie przychodzi mu to łatwo, bo dość mocno buntuje się na zmiany, które zachodzą w jego otoczeniu, ale ostatecznie zasypia samo. Metoda Ferbera dedykowana jest głównie tym dzieciom, które nie mogą zasnąć ze względu na dotychczasowe nawyki. Jeżeli maluch był przyzwyczajony do tego, że noszono go lub bujano przed snem i reagowano momentalnie na jego płacz, z czasem bez tego nie będzie mógł zasnąć. Stosując ferberowanie, zmieniamy nawyki dziecka i pokazujemy mu, że jesteśmy w pobliżu, ale nie pomożemy mu zasnąć.

Dzięki zastosowaniu metody, dziecko przesypia spokojnie całą noc i jest spokojniejsze w ciągu dnia, a to dodatkowo odciąża rodziców. Co prawda niektóre matki lub ojcowie wzdrygają się na myśl, że mają nie wziąć na ręce płaczącego dziecka, ale niestety płacz i niemożność zaśnięcia spowodowane jest właśnie dotychczasowym tuleniem do snu. Żeby metoda była skuteczna, trzeba wykonywać ją konsekwentnie, ale nie na siłę, bowiem to może zaburzyć u dziecka poczucie bezpieczeństwa. 

Chcesz wiedzieć jakie sygnały daje dziecko gdy chce iść spać? Możesz o nich przeczytać TUTAJ.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl