Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Czy dziecko robi kupę w brzuchu mamy?
Czy dziecko robi kupę w brzuchu mamy?

Czy dziecko robi kupę w brzuchu mamy?

Maluszek robi w brzuchu mamy niemal wszystko. Już od pierwszych chwil istnienia porusza się, poza tym oddycha, ma czkawkę, słyszy dźwięki, bawi się pępowiną, testuje nowe smaki, potrafi się uśmiechać, śni i płacze, a nawet pije wody płodowe, które następnie wydala. W drugim i trzecim trymestrze ciąży mocz jest głównym składnikiem wód płodowych. Po odpowiedzi na pytania, czy dziecko robi kupę w brzuchu mamy i kiedy dziecko zaczyna robić kupę w brzuchu mamy, zapraszamy do naszego artykułu!

Czy dziecko robi kupę w brzuchu mamy?

Odpowiedź na pytanie, czy dziecko robi kupę w brzuchu mamy, nie jest do końca oczywista. Aby dziecko mogło prawidłowo się rozwijać, musi przeprowadzać wymianę gazową, a także odżywiać się. Za odżywianie zarodka na początku procesu tworzenia się i rozwoju narządów (organogenezy) odpowiada pęcherzyk żółciowy. Odżywianie płodu odbywa się drogą krwionośną, dlatego kobiety w ciąży nie powinny spożywać alkoholu, ponieważ docierając do dziecka, może przyczynić się do wystąpienia poważnych powikłań. W dalszym etapie rozwoju, kiedy rozwinie się łożysko i pępowina, dziecko pobiera substancje odżywcze właśnie tą drogą. Na pytanie, czy dziecko w brzuchu mamy defekuje, odpowiemy w dalszej części artykułu.

Co się dzieje z odchodami dziecka w brzuchu mamy?

Czy dziecko robi kupę w brzuchu mamy? Odpowiedź na pytanie, czy dziecko w brzuchu mamy defekuje, nie jest jednoznaczna. Co się dzieje z odchodami dziecka w brzuchu mamy?

Niekiedy mylone są pojęcia takie jak wydalanie i defekacja. Wydalanie oznacza usuwanie przez nerki produktów przemiany materii i energii, które są zbędne. Organizm człowieka wydala mocz, wodę oraz pot. Pod pojęciem defekacja kryje się natomiast proces usuwania niestrawionych resztek pokarmu w formie kału. Wprawdzie znajdujący się w łonie matki maluch zaczyna trawić i wydalać, jednak na etapie rozwoju płodowego zwykle nie dochodzi do defekacji. Dzieje się tak dlatego, że cały dostarczany do niego pokarm jest prawidłowo trawiony, chociaż w niektórych sytuacjach czynność, jaką jest defekacja, nie jest wykluczona. Rozwijające się w łonie matki dziecko wydala natomiast mocz.

Kiedy dziecko zaczyna robić kupę w brzuchu mamy?

W niektórych sytuacjach odpowiedź na pytanie, czy dziecko robi kupę w brzuchu mamy, może okazać się twierdząca. Kiedy dziecko zaczyna robić kupę w brzuchu mamy? Niekiedy dojść może do sytuacji, kiedy znajdujący się w brzuchu mamy maluch wyczuwa strach lub poród jest zagrożony. W takiej sytuacji, kiedy dodatkowo może pojawić się niedobór tlenu, może ono oddać smółkę, inaczej pierwszy stolec. Zwykle pojawia się ona w ciągu pierwszych 24 godzin życia, jednak w wyżej wymienionych sytuacjach może dojść do wydalenia smółki jeszcze w brzuchu mamy. To właśnie ona może nieco zmienić kolor wód płodowych podczas trwającego porodu.

Czy dziecko w brzuchu mamy defekuje?

Co się dzieje z odchodami dziecka w brzuchu mamy? Smółka zaczyna tworzyć się już w okolicach 16. tygodnia ciąży. W jej skład wchodzą wody płodowe i maź płodowa, poza tym składa się również z komórek nabłonka przewodu pokarmowego dziecka i enzymów trawiennych. Jest lepka i gęsta. Smółka ma zwykle barwę ciemnozieloną lub czarną, dlatego jeśli zostanie oddana jeszcze w macicy matki, wówczas wody płodowe mają zwykle kolor zielonkawy, poza tym u dziecka zaobserwować można pożółkniętą skórę oraz paznokcie i pępowinę. Jeśli wydalenie smółki ma miejsce jeszcze przed porodem, mowa jest o zjawisku, jakim jest wewnątrzmaciczne oddanie smółki. Zagrożeniem związanym ze zbyt wczesnym oddaniem smółki jest zespół aspiracji smółki.

Zapoznaj się także z poprzednim artykułem „Czy dziecko sika w brzuchu mamy?". 

Polecamy nasz kanał na Youtube!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl