Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Mozart dla dzieci, pozytywny wpływ muzyki klasycznej na rozwój dziecka, Ah! vous dirai-je, Maman
910.jpg

Mozart dla dzieci

Muzyka klasyczna do snu dla dzieci to wspaniałe rozwiązanie dla rodziców, którzy są zmęczeni bezskutecznym usypianiem dziecka. Jeśli dziecko ma problemy ze snem, płacze, jest marudne - muzyka klasyczna ukoi jego nerwy i poprawi samopoczucie. "Ah! vous dirai-je, Maman" to utwór, który uspokoi i ukołysze malucha, bo poprzez słuchanie łagodnych dźwięków pianina dziecko może wyciszyć się i wejść powoli w fazę odprężenia i zapaść w głęboki i błogi sen. Przed snem maluch musi odpowiednio się wyciszyć. Zbyt gwałtowne, hałaśliwe dźwięki mogą go niepokoić i wprowadzać w drażliwy nastrój. Dlatego dzieci tak dobrze reagują na kołysanki - bo wprowadzają one dziecko w bezpieczny stan odpoczynku i relaksu i pomagają zasnąć w dobrym nastroju.

Spokojna muzyka klasyczna

Mozart dla dzieci to uspokajająca muzyka klasyczna, która bardzo dobrze nadaje się również do koncentracji. Często nadpobudliwe dzieci nie mogą skupić się na zabawie. Muzyka klasyczna jest idealnym muzycznym tłem, który może towarzyszyć starszym dzieciom w różnych czynnościach. Muzyka bardzo dobrze wpływa na układ nerwowy, zwalniając tempo bicia serca i wprowadzając ciało w łagodny stan odpoczynku. Klasyczne dźwięki również wpływają pozytywnie na rozwój dzieci, pobudzają kreatywność, wspomagają trawienie. Klasyczne kołysanki są szczególnie polecane dla niemowląt. Dzięki nim maluchy mogą przespać całą noc bez przebudzeń. Muzyka klasyczna pomaga także uśmierzyć ból spowodowany kolkami czy ząbkowaniem. Jeśli dziecko ciągle płacze i nie może zasnąć - włącz mu naszą klasyczną muzykę do snu i zobacz jak zasypia w dosłownie kilka minut!

Polecamy także specjalnie przygotowaną przez nas muzykę do koncentracji dla dzieci, która pomoże skupić się najmłodszym podczas nauki. Zapraszamy również na nasz kanał YouTube

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl