Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Jaką muzykę lubi słuchać dziecko w brzuchu? Muzyka klasyczna dla dziecka w brzuszku, Rozwój mózgu
866.jpg

Kojące dźwięki z zewnątrz

Dziecko w łonie matki słyszy różne dźwięki z otoczenia. Jest w ten sposób stymulowane. Dobrze jest więc zadbać o to, żeby słyszało przyjemny głos taty czy spokojne bicie serca mamy. Maluszek zapamiętuje dźwięki, które słyszał w brzuszku mamy, dlatego po wyjściu na świat może czuć się bezpiecznie. Żeby zapewnić dziecku prawidłowy rozwój i możliwie najprzyjemniejsze odczucia, warto włączyć mu muzykę klasyczną już podczas życia płodowego. 

Muzyka klasyczna a rozwój

Muzyka klasyczna ma niesamowite właściwości. Wpływa pozytywnie na rozwój mózgu, poprawia pamięć, uspokaja, zmniejsza stres i poprawia ciśnienie. Powoduje pobudzenie wzmagając czujność, co poprawia koncentrację. Muzyka klasyczna obniża tętno i relaksuje. Słuchanie muzyki od najmłodszych lat może mieć długotrwałe pozytywne efekty. 

Mamo, odpręż się!

Muzyka klasyczna wpływa na dziecko w brzuchu, ale także na przyszłą mamę! W niesamowity sposób relaksuje i sprawia, że kobieta może odpocząć w efektywny sposób. A wiadomo przecież, jak ważny jest odpoczynek w ciąży. Muzyka pomaga także zredukować stres przedporodowy, który z pewnością odczuwa każda kobieta w ciąży. 

 

 

Posłuchaj też hitu do usypiania niemowląt - szumu suszarki, który uśpi Twojego maluszka w kilka minut! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl