Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Muzyka do stymulowania dziecka w łonie matki
484.jpg

Muzyka do stymulowania dziecka w łonie matki

Będąc w ciąży warto puszczać relaksującą muzykę klasyczną.  Muzyka klasyczna dla dzieci wpływa na prawidłowy rozwój mózgu jeszcze nienarodzonego dziecka. Muzyka wycisza oraz uspokaja dziecko w łonie mamy, ale także pobudza pracę układu nerwowego dziecka. Muzyka puszczana dzieciom jeszcze przed narodzeniem ma pozytywny wpływ na: muzykalność oraz pamięć muzczyną, proces uczenia się, rozwój mowy, lepszy sen, pamięć. Ważne, aby dobrać odpowiedni rytm muzyki oraz jej harmonię. Muzykę można puszczać bezpośrednio z odtwarzacza albo założyć słuchawki na brzuch. Zaleca się puszczanie muzyki do 70dB.

Muzyka klasyczna dla dzieci

Warto także śpiewać kołysanki będąc w ciąży. Śpiewanie kołysanek w ciąży wpływa bardzo pozytywnie na zdrowie i samopoczucie zarówno na dziecko, jak i mamę. Dzieci zaczynają reagować na dźwięki już w 16-18 tygodniu ciąży. Po urodzeniu dziecko będzie kojarzyć muzykę lub kołysanki, które mu puszczasz w ciąży i reagować na nie z zadowoleniem. Jeśli zatem w okresie prenatalnym pozna kołysanki lub muzykę, które śpiewa mu mama, później prawdopodobnie będzie chętnie przy nich zasypiać. Śpiewanie kołysanek dziecku wpływa pozytywnie również na jego mamę. Kontaktując się w ten sposób z dzieckiem i kierując słowa bezpośrednio do niego, mama nawiązuje relację ze swoim potomkiem wiele tygodni przed wydaniem go na świat. Dzięki temu ma szansę łatwiej przejść przez trudny czas po porodzie, kiedy narażona jest między innymi na depresję poporodową.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl