Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Muzyka klasyczna dla dzieci Chopin Nocturne op.9 No.2 - CHOPIN dla dzieci do snu
838.jpg

Muzyka klasyczna ma niesamowity wpływ na dzieci, potrafi je bardzo szybko uspokoić i sprawić, że zasną najsłodszym snem.

Muzyka klasyczna na sen

Muzyka klasyczna wpływa na układ nerwowy, polepszając zdolność organizmu do odpoczynku i trawienia. Kompozycje Fryderyka Chopina są niesamowicie klimatyczne i bardzo uspokajają, przez co są idealnym tłem do wartościowego snu. Charakterystyczną cechą nokturnu, czyli typu utworu, który najczęściej tworzył Chopin, jest spokój i zrównoważenie dźwięków, są one inspirowane poetyckim nastrojem nocy. Utwory Chopina często nazywane są preludiami do snu. Jeśli szukacie spokojnej, usypiającej muzyki do snu dla dzieci, to nasza muzyka jest najlepszym wyborem.  

Chopin dla dzieci

Wszyscy wiemy, jak ważne jest wyciszenie przed snem. Harmonijne i uspokajające dźwięki muzyki klasycznej pomagają wyciszyć się dzieciom po dniu pełnym emocji. W naturalny sposób wprowadzają w fazę głębokiego snu. Poprzez zwalnianie tempa, muzyka Chopina delikatnie prowadzi dziecko w stronę relaksującego odpoczynku. Muzyka klasyczna doskonale wpływa na sen niemowląt, idealnie uspokaja i koi. Spokojne dźwięki muzyki Chopina są najlepszą kołysanką dla małych dzieci. Dodatkowo muzyka klasyczna bardzo dobrze uspokaja nerwy - płaczące dzieci podczas słuchania muzyki dużo szybciej zasypiają, nie potrzebując smoczka ani butelki. W dodatku muzyka klasyczna bardzo dobrze wpływa na polepszenie działania mózgu dziecka, rozbudza kreatywność i pomaga w koncentracji, a także poprawia rozwój psychiczny. Warto wypróbować relakcującej muzyki Chopina zamiast przeciętnej kołysanki, może okazać się, że dziecko dużo lepiej przyswoi muzykę klasyczną niż "oklepane" piosenki dla dzieci.  

Sprawdź także inną muzykę klasyczną dla maluszka na sen. Może to właśnie ta składanka będzie najlepszą kołysanką dla Twojego dziecka :). 

A jeśli chcesz dowiedzieć się jak muzyka klasyczna poprawia koncentrację u dzieci, koniecznie przeczytaj nasz artykuł na ten temat.  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl