Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Muzyka klasyczna dla dzieci - DO SNU
468.jpg

Muzyka klasyczna dla dzieci - do snu 

Istnieje wiele sposobów na sen dziecka. Jednym z nich jest MUZYKA KLASYCZNA. Piękne, klasyczne utwory potrafią zdziałać ''cuda''. Odpowiednio dobrana muzyka klasyczna ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Muzyka poważna działa na nastrój i emocje człowieka, stymuluje rozwój mózgu, pamięci i poczucia przestrzeni. Dziecku słuchającemu muzyczki klasycznej łatwiej przychodzi nauka czytania, pisania, liczenia, logicznego myślenia, a przede wszystkim nauka języków obcych. 

Kołysanki, kolędy...a muzyka klasyczna?

Niemowlętom zwykle śpiewa się kołysanki, kolędy - w ten sposób stwarza im się warunki do rozwoju zdolności i zainteresowań muzycznych. Jednak warto puszczać maluszkom muzykę klasyczną i obserwować. Przy którym utworze maluch jest spokojny i usypia. Jeżeli zauważasz, że muzyka klasyczna drażni Twoje dziecko. Próbuj różnych utworów - najlepiej wybieraj te spokojne, harmonijne. Maluszek powinien polubić zasypianie przy muzyce klasycznej. Warto także słuchać znanych utworów klasycznych przy codziennych czynnościach. Wpłynie to na rozwój Twojego maluszka! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl