Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Pianinko Dla Maluszka - Chopin Dla Dzieci
466.jpg

Znamy wiele metod usypiania dzieci. Jedne działają z lepszym, drugie z gorszym skutkiem. Usypiamy dzieci znanymi nam białymi szumami lub kołysankami. Czasem te metody ,,nudzą się'' maluchom i rodzice zastanawiają się co dalej. Mamy jeszcze jeden sposób na sen dziecka - muzyka klasyczna. Klasyczne utwory ,,działają'' na dziecko jak kołysanka. Odpowiednio dobrany, spokojny utwór potrafi uśpić niemowlę w kilka minut. Warto puścić maluchowi wybrany utwór muzyki klasycznej na całą noc. Maluch będzie spał spokojnie i nieprzerwanie.

Muzyka klasyczna dla dzieci - Chopin

Co więcej, warto słuchać muzyki klasycznej z dzieckiem przy codziennych czynnościach. Muzyka klasyczna ma bardzo pozytywny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Strauss i Beethoven harmonizują i integrują rytm pracy serca i mózgu.Muzyka Mozarta i chorał gregoriański poprawiają koncentrację i pamięć. Utwory Vivaldiego, Telemanna, Haendla czy Bacha wspomagają i przyspieszają proces przyswajania wiedzy oraz pomagają w terapii dysleksji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl