Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Sonata księżycowa Beethovena - działa jak kołysanka
464.jpg

Muzyka to sztuka, która jest człowiekowi bardzo potrzebna. Przez muzykę i w niej tworzą oni swój świat przeżyć oraz wzruszeń wzbogacających życie. Muzyka wyostrza wrażliwość, rozwija wyobraźnię, uczy samodzielności myślenia oraz zaspokaja potrzebę ekspresji. Należy do najbardziej wyszukanych form artystycznych.

Muzyka klasyczna działa na nastrój i emocje człowieka, stymuluje rozwój mózgu, pamięci i poczucia przestrzeni. Dziecku, które słucha muzyki klasycznej łatwiej przychodzi nauka czytania, pisania, liczenia, logicznego myślenia.

Muzyka klasyczna dla niemowlaków 

Niemowlętom zwykle śpiewa się kołysanki, kolędy - w ten sposób stwarza im się warunki do rozwoju zdolności czy też zainteresowań muzycznych. Natomiast, warto puszczać muzykę klasyczną już niemowlakom! Muzyka klasyczna potrafi ,,działać’’ jak kołysanki. Wycisza, uspokaja i w efekcie usypia maluchy.

Strauss i Beethoven harmonizują i integrują rytm pracy serca i mózgu. Muzyka Mozarta i chorał gregoriański poprawiają koncentrację i pamięć. Utwory Vivaldiego, Telemanna, Haendla czy Bacha wspomagają i przyspieszają proces przyswajania wiedzy oraz pomagają w terapii dysleksji.

Muzyka klasyczna leczy ?

Na podstawie wielu badań dowiedziono, że zastosowanie muzyki może pomagać w leczeniu zaburzeń; 

• słuchania,

• dysleksji, 

• zespołu zaburzeń uwagi,

• autyzmu.

Muzyka pozwala zredukować stres wywołany chorobą, może również zredukować ból. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl