Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

10 najpopularniejszych piosenek dla dzieci
10 najpopularniejszych piosenek dla dzieci

Piosenki odgrywają niewiarygodnie ważną rolę w życiu każdego dziecka. Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój każdego malucha. Przede wszystkim wpływa na rozwój emocjonalny, intelektualny, motoryczny społeczny, językowy i wiele innych. Muzyka doskonale wpływa na pamięć zarówno u dzieci jak i dorosłych. Dodatkowo utwory muzyczne mają bardzo pozytywny wpływ na wzrost kreatywności dziecka, jego koncentrację, sferę emocjonalną oraz osobowość i umiejętność komunikacji. Dużą zaletą piosenek dla dzieci jest to, że często towarzyszy im taniec, śpiew oraz udział różnych instrumentów muzycznych, dzięki czemu dzieci zdobywają szereg dodatkowych umiejętności. Poniżej przedstawiamy 10 najpopularniejszych dziecięcych przebojów.

Stary niedźwiedź mocno śpi

To wspaniała zabawa dla każdego przedszkolaka. Jest to niezwykle integracyjna piosenka dla dzieci. Stary niedźwiedź to wspaniała piosenka z dzieciństwa przy której bawiły się nasze mamy, my sami, a teraz bawi ona nasze dzieci. Każdy z nas zna jej tekst i doskonale wie na czym polega cała zabawa. A więc do dzieła! Zabawcie się w starego niedźwiedzia z całą rodziną.

Kosi kosi łapci

Jest to tradycyjna piosenka dla dzieci przekazywana z pokolenia na pokolenie. Doskonale rozwija strefę ruchową dziecka, ponieważ piosence towarzyszy zabawa i klaskanie. Maluszki uwielbiają przy niej tańczyć i śpiewać. Jest to prawdziwy hit dla najmłodszych.

Dziadek fajną farmę miał

Piosenka ta przedstawia dziadka, który mieszka na farmie. Ma on wiele zwierząt, które codziennie z nim tańczą i świetnie się bawią. Jest to doskonała onomatopeiczna piosenka dla dzieci, przy której maluszki mogą poznać i naśladować odgłosy zwierząt. To wspaniała piosenka, która bawiąc uczy.

Rodzina palców

Jest to piosenka znana przez dzieci na całym świecie. Przełożona jest na wiele języków, dzięki czemu każdy maluszek ją zna i potrafi zaśpiewać. Rodzina palców to wspaniała piosenka dla najmłodszych. Przy niej dzieci nauczą się rozpoznawania i nazewnictwa poszczególnych palców u dłoni.

Koła autobusu kręcą się

To jedna z ulubionych dziecięcych piosenek. Dzieciaki naśladują dźwięki wydawane przez autobus podczas jazdy. Doskonale rozwija słuch i wyobraźnię. Zna ją praktycznie każdy maluch w każdym kraju. Najmłodsi uczą się jej w przedszkolu i świetnie się przy niej potrafią bawić.

Kaczuszki

Ta piosenka to doskonały przykład utworu, przy którym może się bawić cała rodzina. Jest to doskonała piosenka integracyjna. Uwielbiana zarówno przez przedszkolaków jak i starsze dzieci. Każdy potrafi ją zaśpiewać i zatańczyć. Jest to więc idealna piosenka do zabawy z dzieckiem w domu. 

Czarny baranie

To bardzo znana polska piosenka dla dzieci. Każdy ją zna tę piosenkę i pamięta ją z dzieciństwa. Przedstawia historię małego czarnego baranka, który postanowił zrobić sobie wycieczkę do młyna. Piosenka ta niezwykle bawi najmłodszych. Przedszkolaki uwielbiają ją śpiewać i naśladować przy tym baranka. Piosenka ta gwarantuje świetną zabawę wszystkim dzieciakom.

Kółko graniaste

Zapewne każdy z nas pamięta jak sam bawił się z przyjaciółmi przy tej piosence. Jest to tradycyjna piosenka dla dzieci. Najmłodsi uwielbiają śpiewać tę piosenkę i razem bawić się w kółeczku. Piosenka ta zintegruje każdą grupę dzieci. Doskonała zarówno do zabawy w domu jak i na świeżym powietrzu. Poczuj się jakbyś znów miał 5 lat i zorganizuj zabawę w kółko graniaste dla całej rodziny.

Kundel bury

To niezwykła piosenka dla dzieci, która opowiada o małym kundlu znalezionym przez dziecko w ogrodzie. Piosenka ta pokazuje ogromną miłość dziecka do tego pieska. Choć nie jest on najpiękniejszy to dla malucha jest on najlepszym psem na świecie, który zasługuje na medal. Jest to niezwykle edukacyjna piosenka dla najmłodszych.

Jedzie pociąg z daleka

To piosenka znana i lubiana nie tylko przez dzieci, ale także przez osoby dorosłe. Najmłodsi doskonale się przy niej bawią formując pociąg i wybierając się w podróż do Warszawy. Jest to niezwykle integracyjna piosenka dla dzieciaczków, która pozwoli im być konduktorem najlepszego pociągu na świecie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl