Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

10 pomysłów na Dzień Dziecka
10 pomysłów na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to czas, gdy to Twoja pociecha powinna być w centrum zainteresowania. Nie wystarczy tu wymarzony upominek, bo najwspanialsze rzeczy to te, które mają wartość niematerialną, czyli przeżycia. Najlepszy prezent na Dzień Dziecka to wspólnie spędzony czas, gdyż to właśnie on jest w dzisiejszych czasach towarem deficytowym. Podpowiadamy, jak spędzić Dzień Dziecka, by sprawić pociechom radość i pokazać im, jak ważne są dla nas. Mamy nadzieję, że nasze pomysły na Dzień Dziecka Cię zainspirują i rozpoczniesz w swoim domu wyjątkową tradycję świętowania Dnia Dziecka w sposób szczególny i  co najważniejsze – rodzinny.

Świętowanie Dnia Dziecka – daj się ponieść fantazji!

Zastanawiasz się, co kupić dziecku na Dzień Dziecka i jaką kwotę przeznaczyć na to święto? Czy lepiej postawić na upominek drogi, a może wybrać coś skromnego? Oczywiście prezent zawsze jest mile widziany, jednak ważniejsze jest to, jak spędzicie Dzień Dziecka. Postaraj się, by nie był to kolejny, zwyczajny dzień w kalendarzu, ale jeden dzień w roku, który Twoja pociecha będzie wyczekiwać z niecierpliwością. Pamiętaj, że nawet najdroższy prezent na Dzień Dziecka (którym trzeba bawić się samemu) nie sprawi maluchowi tyle radości, co wesołe chwile spędzone z rodzicem. Od samych prezentów ważniejsza jest atmosfera tego szczególnego dnia i czas, który rodzice w 100% poświęcą swoim pociechom. Wspólne świętowanie Dnia Dziecka warto zaplanować wcześniej, wówczas zapewnimy w tym szczególnym czasie dzieciom mnóstwo wrażeń i wyjątkowych wspomnień. Wystarczy odrobina kreatywności, a pomysły na Dzień Dziecka zrodzą się same. Daj się ponieść fantazji i przypomnij sobie lata dzieciństwa, z pewnością będziesz wiedzieć, co szczególnie sprawi radość Twoim dzieciom.

10 pomysłów na spędzenie Dnia Dziecka

Niech w tym roku prezent na Dzień Dziecka będzie niezapomniany i wyjątkowy. Zamiast na kolejny gadżet, (który po tygodniu trafi w kąt), postaw na wspomnienia. Pomyśl, jak spędzić Dzień Dziecka rodzinnie i nietypowo. Wspólne świętowanie Dnia Dziecka z pewnością sprawi najmłodszym wiele radości. Oto nasze pomysły na Dzień Dziecka, które mogą Cię zainspirować:

  1. Pięknie podane i smaczne śniadanie do łóżka.
  2. Wyjątkowa laurka dla dziecka – bo kto powiedział, że laurki to tylko domena najmłodszych?
  3. Dzień ulubionych posiłków (niekoniecznie tych bardzo zdrowych).
  4. Wycieczka do zoo/parku rozrywki/wesołego miasteczka/małpiego gaju/aquaparku.
  5. Wspólne zabawy artystyczne, gry planszowe i zabawy ruchowe.
  6. Wycieczka rowerowa śladem przygotowanej wcześniej mapy skarbów.
  7. Piknik za miastem i rodzinna zabawa w podchody.
  8. Rodzinny bal i przebieranki z pokazem mody.
  9. Wspólne pieczenie, sadzenie kwiatków czy puszczanie latawca.
  10. Wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem.

Jak spędzić Dzień Dziecka, by zapewnić pociechom najlepsze wspomnienia?

Pomysły na Dzień Dziecka mogą być różnorodne i z pewnością jesteś w stanie w krótkim czasie wymyślić jeszcze więcej ciekawych propozycji na to, jak spędzić Dzień Dziecka. Pamiętaj, że tak naprawdę nie jest ważne, co będziesz robić w tym szczególnym dniu, o ile robić będziesz to ze swoją pociechą i poświęcisz jej 100% swojej uwagi. Odłóż pracę i obowiązki domowe choć na ten jeden dzień i spraw, by Twoja pociecha poczuła się w tym czasie wyjątkowo, a z pewnością będzie wspominać ten czas przez lata. Za 10, 20 czy 30 lat Twoje dziecko nie będzie pamiętać, że prezent na Dzień Dziecka w wieku 6 lat to był wymarzony zestaw klocków. Będzie natomiast z pewnością wracać pamięcią do dni, gdy świętowanie Dnia Dziecka było wyjątkowe i pełne emocji.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl