Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

10 POMYSŁÓW NA ZABAWĘ Z DZIECKIEM W DOMU, CZYLI #COROBIĆZDZIECKIEMWDOMU?
10 POMYSŁÓW NA ZABAWĘ Z DZIECKIEM W DOMU, CZYLI #COROBIĆZDZIECKIEMWDOMU?

1. #chodźżedoteatru

Teraz nie pójdziemy, ale...możemy pobawić się w domowy teatr.

Przygotujcie rekwizyty i “scenę”. Możecie odegrać sceny znanej lub wymyślonej przez Was bajki, lub zagrajcie...samych siebie, ale z zamianą ról!

Brzmi ciekawie? Dzieci wcielają się w rolę rodziców, natomiast rodzice w rolę dzieci. Nie tylko zabawa i śmiech gwarantowany, ale dodatkowo możecie zobaczyć siebie oczami dziecka.

2. Domowa Baza

Pamiętacie budowanie “bazy” z poduszek, kołder, prześcieradeł i krzeseł? Zabawę przy konstruowaniu tej niezwykle trudnej architektonicznie budowli ?:) My pamiętamy! To rewelacyjny pomysł na wieczorną zabawę. Zgaście światło i włączcie lampki w domowym namiocie. Indiański klimat gwarantowany :)

 3. Czółko

To świetna zabawa dla całej rodziny. Wystarczy zrobić kilkanaście kartek np. z postaciami z bajek. Usiąść w kółku, wylosować kartkę i “przykleić” na czółko. Każdy uczestnik zabawy zadaje pytanie, a odpowiedzią może być tylko “TAK” lub “NIE”. Jeżeli zgadnie i usłyszy “TAK” może zadać kolejne pytanie, jeżeli usłyszy “NIE”, kolejka przechodzi na kolejną osobę. Gramy do momentu, aż każdy zgadnie co ma wypisane na czółku. Osoba, która zgadnie pierwsza - wygrywa :).

Przykład:

Na kartce napis  “Baba Jaga”

Pytanie:

Czy jestem kobietą?

TAK (Trafione, więc można zadawać pytanie dalej)

Czy jestem młoda?

NIE (Kolejka przechodzi na kolejną osobę)

4. Kalambury

Mamy wrażenie, że trochę zapomnieliśmy o...kalamburach, a przecież to genialna zabawa dla całej rodziny! Wystarczy wypisać na kartkach hasła (mogą to być bajki, filmy, książki). Każdy uczestnik losuje po jednej kartce i pokazuje (lub rysuje). Oczywiście nie można nic mówić. 

Kupa śmiechu gwarantowana :)

5. Dance, dance, dance

Jeżeli chcecie spokojnie wypić kawę, włączcie maluchom piosenki do tańczenia dla dzieci na Youtube. Najlepiej na telewizorze, lub laptopie. 

Polecamy naszą Lulankową piosenkę "Głowa, ramiona, kolana, pięty". 

Chwila spokoju - gwarantowana :)


6. Piraci z Karaibów

To jedna z ulubionych zabaw dla dzieci.

Rodzice rysują mapę mieszkania i oznaczają w nim miejsce, gdzie znajduje się skarb, który wcześniej schowali. Skarbem może być drobny upominek, ulubiona słodycz, lub po prostu przedmiot z domu, który dzieci muszą znaleźć.

Odrobina tajemnicy i mnóstwo magii - podarujmy to naszym pociechom.

Uwaga: to również niezła frajda dla rodziców :).

7. Każdy może grać w orkiestrze

Czyli…# domowa orkiestra.

Każdy muzyk szuka w domu instrumentu, na którym chce grać (w granicach rozsądku :D) Wybieracie miejsce na scenę, robicie próbę i...czas na koncert.

P.S. Uwaga na sąsiadów :)

8. A może klasyk?

Czyli puzzle. Idealna opcja, gdy chcecie “odsapnąć” na dłuższy moment.

9. Kino w domu?

Codzienne przesiadywanie przed TV zamieńcie na wyjście do kina bez wychodzenia z domu. Brzmi intrygująco? Wystarczy poukładać poduchy i koce na podłodze, przygotować popcorn, napoje, zgasić światło. Wcześniej dzieci mogą przygotować bilety do kina. Jedna osoba będzie odpowiedzialna za sprawdzenie biletów. “Na gapę” nikt nie wejdzie:)

Uwaga: Repertuar ograniczony - bajeczki, bajeczki i jeszcze raz - bajeczki :)

10. Wehikuł czasu

Czas w domu może być małym wehikułem czasu. Wyciągnijcie albumy ze zdjęciami z szafy i zgadujcie “a to kto?”. Wierzcie mi, dzieci będą miały ubaw ze starych zdjęć rodziców, dziadków i … swoich :).

Miłej zabawy, kochani!


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl