Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

5 SPOSOBÓW NA SPOKOJNY SEN DZIECKA
5 SPOSOBÓW NA SPOKOJNY SEN DZIECKA

Jak trudnym zadaniem może być uśpienie dziecka nie trzeba tłumaczyć żadnemu rodzicowi, wiadomo również jak ważnym czynnikiem dla zdrowia jest sen. Szczególnie dzieci w wielu szkolnym powinny regularnie się wysypiać, jest to niezbędne dla dobrego samopoczucia oraz zdolności koncentracji.

Niezliczone badania wykazały, że dzieci które przesypiają 7 do 9 godzin na dobę radzą sobie w szkole znacznie lepiej niż te, którym się to nie udaje. Przyczyn może być bardzo wiele, ważne jest jednak aby w porę podjąć odpowiednie kroki i pomóc dziecku osiągnąć pełny wypoczynek.

Nie pozwól by dziecko kładło się z pełnym żołądkiem

Wszyscy wiemy, że dzieci uwielbiają podjadać między posiłkami, na ogół to co niezdrowe np. słodycze. Przy zachowaniu umiaru nie stanowi to żadnego problemu, jednak tuż przed snem należy całkowicie wyeliminować pełne dania, a nawet przekąski. Rozbudzony układ trawienny zaczyna uwalniać substancje chemiczne, co prowadzi do zakłóceń w procesie snu. Cukry dodatkowo powodują u dziecka gwałtowny przypływ energii przez co czas na spanie może zamienić się w czas na zabawę.

Kontroluj podawane dziecku napoje

Zwracaj uwagę na to co dziecko pije wieczorami. Napoje słodzone i gazowane nie są dla niego dobre – bez względu na porę dnia. Wieczorami jednak są szczególnie niebezpieczne, podobnie jak słodycze wywołują chwilowy skok energii, który zaburza rytm snu. Niektóre napoje, jak np. Coca-Cola mają dodatkowo w swoim składzie kofeinę, która pobudza układ nerwowy. O wiele lepszym pomysłem będzie podanie dziecku przed snem szklanki wody lub ciepłego mleka.

dwie - małe - dziewczynki - piją - mleko

Rutyna sprzyja zdrowiu

Jeśli przyzwyczaisz dziecko, że może samo decydować o tym kiedy chce iść spać tylko mu w ten sposób zaszkodzisz. Stały rytm snu jest szczególni ważny dla młodego organizmu. Jeśli zadbasz o to, by dziecko kładło się do łóżka codziennie o tej samej porze, jego ciało nauczy się rozdzielać czas aktywności od czasu na odpoczynek.

Podstawą jest komfort

Każdemu z nas łatwiej jest się zrelaksować w środowisku, w którym czujemy się komfortowo, nie można zapominać, że dzieci nie stanowią tu żadnego wyjątku. Zatroszcz się o to, by pokój dziecka był czysty, uporządkowany i dostosowany do jego wieku i gustu. Nie zapominaj, że wygodne łóżko to najlepszy przyjaciel dobrego snu.

Wyłącz urządzenia elektroniczne

Jeśli pozwalasz by dziecko oglądało telewizję lub korzystało z komputera, aż do ostatniej minuty przed pójściem spać, nie spodziewaj się że uda mu się szybko zapaść w słodki sen. Promieniowanie i typowe dla tego rodzaju urządzeń światło zaburza produkcję melatoniny, która jest odpowiedzialna za kontrolowanie jawy i snu.

Żeby temu zapobiec należy ustalić dziecku coś w rodzaju godziny policyjnej na 60 lub 120 minut przed porą nocnego wypoczynku. Znacznie lepszym pomysłem będzie czytanie maluchowi do snu lub zachęcenie do tego nieco starszych dzieci.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl