Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Bóle pleców od noszenia dziecka – jak im zapobiegać i jak z nimi walczyć
Bóle pleców od noszenia dziecka – jak im zapobiegać i jak z nimi walczyć

Bóle pleców od noszenia dziecka – jak im zapobiegać i jak z nimi walczyć

Małe dzieci bardzo lubią, gdy są noszone – czują wówczas bliskość opiekuna i bezpieczeństwo, ponadto świat z wyższej pozycji jest lepiej widoczny i ciekawszy. Codzienna opieka nad dzieckiem jednak dość mocno obciąża plecy, zwłaszcza że 4 kg niemowlak szybko zamienia się w 10 kg szkraba, który równie mocno domaga się noszenia. Doskwiera Ci ból pleców od noszenia dziecka? Sprawdź, jakie są sposoby na walkę z problemem, jakim są bolące plecy mam. Podpowiadamy również, jak nosić dziecko, aby odciążyć kręgosłup.

Noszenie dziecka a ból pleców – co warto wiedzieć?

Bóle kręgosłupa od noszenia dziecka, a także jego przenoszenia i podnoszenia przy codziennej opiece, towarzyszą wielu rodzicom. Zwłaszcza bolące plecy mam są popularne, gdyż na nadmierne obciążenie narażone są one już w czasie ciąży, choć czasem i tatusiowie zmagają się z tym problemem. Dyskomfort lub ból pleców od dźwigania dziecka zwykle związany jest z nieprawidłową pozycją ciała w czasie wykonywania podstawowych czynności – np. z noszeniem dziecka tylko na jednym biodrze lub z wyraźnym odchylaniem ciała do tyłu. Na ból pleców od noszenia dziecka nie pomaga ponadto skrzywiona pozycja ciała przy karmieniu i usypianiu maluszka, czy też zbyt nisko umieszczona wanienka bądź przewijak, do których młody rodzic musi się schylać kilkanaście razy dziennie.

Ból pleców od noszenia dziecka – jak z nim walczyć?

Na bóle kręgosłupa od noszenia dziecka z pewnością przydatne będą lekkie ćwiczenia. Bierny wypoczynek, którego domagają się w tym czasie obolałe plecy, to niestety wcale nie najlepsza dla nich opcja – ból sam nie minie i trzeba z nim walczyć. Bolące plecy mam zredukuje znacznie ruch – mogą to być ćwiczenia na piłce, która została z okresu ciąży i porodu, może być to również rozciąganie i gimnastyka. Ból pleców od dźwigania dziecka znacznie zredukuje ponadto regularne pływanie lub aquaaerobik, a także joga oraz pilates. Wymienione ćwiczenia z pewnością pomogą wzmocnić mięśnie i zredukować ból pleców od noszenia dziecka, jednak należy pamiętać również, jak istotne są działania prewencyjne. Wiedza, jak nosić dziecko, aby odciążyć kręgosłup, jest również bardzo przydatna i pomoże uniknąć problemów z plecami w przyszłości, gdy dziecko będzie jeszcze cięższe.

Jak nosić dziecko, aby odciążyć kręgosłup?

Bolące plecy mam to często wynik nieprawidłowej pozycji ciała i sposobu podnoszenia dziecka. Podnosząc dziecko (czy inne ciężary) z ziemi nie powinno się schylać ciała na prostych nogach – bezpieczniejsze jest kucanie i wstawanie z takiej pozycji. Ból pleców od dźwigania dziecka można również ograniczyć, jeśli zwrócimy uwagę na codzienną pozycję ciała – nieświadome odchylanie się do tyłu i opieranie dziecka o klatkę piersiową bardzo negatywnie odbija się na kręgosłupie, co potem objawia się bólem. Zatem jak nosić dziecko, aby odciążyć kręgosłup? Należy pamiętać, że nieprawidłową postawę trzeba korygować, napinając mięśnie brzucha oraz pośladki. Ból pleców od noszenia dziecka można ponadto zdecydowanie ograniczyć, decydując się na dobrej jakości chustę. Jeśli zostanie ona zawiązana poprawnie, będzie rozkładać dziecięcy ciężar ciała równomiernie – to znaczy, że nie będzie on obciążał jedynie kręgosłupa rodzica, ale również rozłożony będzie na jego biodra, brzuch oraz ramiona, a wówczas bóle kręgosłupa od noszenia dziecka będą znacznie rzadsze i mniej dokuczliwe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl