Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Edukacyjne piosenki dla dzieci
Edukacyjne piosenki dla dzieci

Piosenki dla dzieci nie tylko bawią i zapewniają maluszkom rozrywkę, lecz przekazują im coś więcej niż tylko zabawę, czyli wiedzę. Przy piosenkach dla dzieci najmłodsi kształtują swój charakter, rozwijają się, a przede wszystkim - uczą się. Edukacyjne piosenki dla dzieci pokazują maluszkom jak funkcjonuje świat. Poznają kolory, zwierzęta i najważniejsze wartości. Nauka przez zabawę to doskonały sposób na edukację najmłodszych. Dzieci poznają otaczający nas świat i przy okazji fantastycznie się przy tym bawią. 

Najlepsze edukacyjne piosenki dla dzieci: 

Alfabet

Alfabet to doskonały przykład edukacyjnej piosenki dla dzieci. Przy tym utworze maluszek nauczy się liter i całego alfabetu w niewiarygodnie szybkim czasie. Dziecko nie tylko z łatwością zapamięta wymowę każdej literki, ale również będzie znało jej kształt. Dodatkowo wpadająca w ucho melodia pomoże dziecku przyswoić i zapamiętać cały alfabet. Pokaż dziecku, że nauka nie musi być nudna!

Kolory

To fantastyczna piosenka dla dzieci, która nauczy je rozpoznawania kolorów. Dzięki świetnej animacji poznają podstawowe kolory i będą wiedziały z czym je kojarzyć. Najmłodsi będą wiedzieli jaki kolor ma słońce, trawa czy niebo. Słysząc nazwę danego koloru będą w stanie wymienić różne rzeczy w podanej barwie. Kolory to jedna z podstawowych rzeczy, których uczy się maluszek. Pomóż mu w tym i uprzyjemnij ten czas naszą piosenką. 

Pory roku i miesiące

Piosenka ta uczy dzieci poszczególnych miesięcy i pór roku. Każde dziecko ma swoją ulubioną porę roku. Przy naszej piosence maluszek nauczy się rozpoznawać pory roku po ich symptomach. Będzie wiedział jak świat wygląda na wiosnę, a czym się różni jesienią. Piosenka ta nauczy najmłodszych także poszczególnych miesięcy i przedstawi jaka pogoda jest związana z każdym z nich. 

 

Zaśpiewaj razem z nami piosenkę o miesiącach i porach roku :) 

Styczeń mrozi mocno nos 
W lutym przydałby się koc
W marcu jak w garncu staje się
W kwietniu czasem spadnie deszcz

To są nasze roku miesiące
Wszystkie są inne, ciepłe, zimne, gorące
To świat prawdziwy, a jakby na niby
Czas wiosny, czas lata, jesieni i zimy

W maju kwitnie wiosna nam
W czerwcu się ożywia sad
W lipcu wakacje i wojaże
W sierpniu na wrotki i na plaże

To są nasze roku miesiące
Wszystkie są inne, ciepłe, zimne, gorące
To świat prawdziwy, a jakby na niby
Czas wiosny, czas lata, jesieni i zimy

Wrzesień już do szkoły czas
Październik przyjaźni nowych świat
Listopad liśćmi się zapowiada
A grudzień święta i śnieżna zabawa

To są nasze roku miesiące
Wszystkie są inne, ciepłe, zimne, gorące
To świat prawdziwy, a jakby na niby
Czas wiosny, czas lata, jesieni i zimy


Planety

Piosenka o planetach jest uwielbiana przez małych astronautów. Dzieciaki uwielbiają się przy niej bawić w wyprawę na inną planetę. Jest to niezwykle edukacyjna piosenka dla dzieci, która uczy je jak wygląda cały wszechświat. Pokazuje im, że oprócz naszej Ziemi we wszechświecie są gwiazdy, słońce, komety i wiele innych planet. Z tą piosenką każdy maluszek bez problemu zapamięta wszystkie planety, a także pozna ich kształt i kolor. 

Fiku miku na nocniku

Jest to wspaniała piosenka dla wszystkich maluszków, którzy przechodzą właśnie przez okres odpieluchowania. To ciężki czas zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Nasza piosenka pomoże dziecku pożegnać się z pieluszką i powitać z nocnikiem. Dzięki tej piosence dzieci polubią nocnikowanie i będą wiedziały, że to naturalny proces, przez który przechodzą jego rówieśnicy. 

Pan kibelek

To piosenka dla dzieci, które są już na tyle duże aby odłożyć nocnik i zacząć korzystać z toalety dla dorosłych. Jest to duży krok w życiu każdego maluszka, dlatego nasza piosenka nauczy dzieci jak prawidłowo korzysta się z WC i zachęci je do tego. Pan kibelek pokaże dziecku, że korzystanie z niego to nic strasznego, przeciwnie - to oznaka dorosłości, a jak wiemy każde dziecko chce robić to co dorośli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl