Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

HAŁASY, KTÓRE USYPIAJĄ TWOJE DZIECKO
HAŁASY, KTÓRE USYPIAJĄ TWOJE DZIECKO

Maluchy uwielbiają wszelkiego rodzaju szumy, stukania i inne, monotonne hałasy. Pozwalają im one wyciszyć się i zasnąć znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnych kołysanek. Tzw. białe szumy, czyli dźwięki, które stworzone zostały tak, aby koić i uspokajać, są obecnie jedną z najpopularniejszych metod na szybkie ululanie dziecka.

Dlaczego szumy usypiają malucha?

Do dziecka, które znajduje się w łonie matki nie dochodzą czyste dźwięki, a jedynie szum. Maluch przyzwyczajony jest do takich bodźców i uznaje je za całkiem naturalne, czyli takie, w środowisku których może czuć się bezpiecznie. Wspomnienia z życia płodowego mają swoje przełożenie w pierwszych miesiącach życia dziecka. Maluszek toleruje dźwięk suszarki, odkurzacza, drukarki, czy kapania deszczu, bo wydają mu się one naturalne. Przywykł do nich i powodują one, że się uspokaja. Więcej na temat białego szumu możesz przeczytać TUTAJ. 

śpiące - dziecko - dlaczego - białe - szumy - usypiają - dzieci

 

Sen na zawołanie, czyli odtwórz biały szum

Usypiające działanie domowych sprzętów jest tak silne, że z powodzeniem stosuje je duża liczba rodziców. Żeby utulić do snu swojego malucha, nie musisz od razu włączać odkurzacza, czy wentylatora, wystarczy tylko, że odtworzysz mu po cichu nagranie bezpośrednio z komputera lub telefonu. Cały sekret tkwi w tym, że dźwięki takie są powtarzalne i monotonne, a to powoduje senność i znużenie.

Hałasy tych sprzętów mogą sprawić, że Twoje dziecko zaśnie szybko i smacznie:

Plusy i minusy hałasów w usypianiu

Usypianie dziecka charakterystycznymi dźwiękami może się wydawać bardzo dobrym pomysłem. Jednakże trzeba mieć na uwadze fakt, że dzieci bardzo szybko przyzwyczajają się do określonego szumu, dlatego też zaleca się puszczać dziecku różne szumu – nie tylko jego jeden ulubiony. W dłuższym okresie czasu szumy powinno się stosować na równi z relaksującą kąpielą, tuleniem, czy kołysaniem. Równowaga w zastosowaniu metod sprawi, że dziecko nadal będzie zasypiać bez problemu, ale nie będzie do tego potrzebowało ściśle określonych warunków. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl