Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Jak dbać o dziecko podczas wakacji?
Jak dbać o dziecko podczas wakacji?

Wakacje to okres, w którym rodzice z podwójną siłą powinni zadbać o maluszka. Dziecko podczas wakacji spędza bardzo dużo czasu na świeżym powietrzu. Rodzice niejednokrotnie nie stosują odpowiednich środków chroniących dzieci przed narażeniami wiążącymi się z zabawą na zewnątrz takimi jak ukąszenia czy udar słoneczny. Rodzic bardzo często jest nieświadomy konsekwencji takiego działania. Jak więc zadbać o dziecko podczas wakacji? Oto kilka naszych propozycji: 

Smaruj dziecko kremem z filtrem

Ochrona przed promieniami ultrafioletowymi jest najważniejsza w kwestii bezpieczeństwa maluszka podczas wakacji. Delikatna skóra dziecka jest dużo bardziej narażona na poparzenie słoneczne.  Bardzo ważne jest, aby filtr przeznaczony dla dzieci był jak najwyższy oraz wodoodporny.  Jest to niezwykle istotne zwłaszcza, gdy dzieci spędzają czas przy kąpieliskach wodnych, basenach, jeziorach etc. Dla maluszków, które nie lubią być smarowane kremami z filtrem można stosować ochronny spray z filtrem. Nigdy nie należy zapominać o posmarowaniu dziecka kremem z filtrem przed wyjściem na słońce. Może to spowodować ciężkie poparzenia słoneczne, zwłaszcza u maluszków. 

krem z filtrem na plaży - jaki krem z filtrem dla maluszka

Spryskaj maluszka sprayem na komary i kleszcze

Ukąszenia owadów oprócz nieprzyjemnego swędzenia niejednokrotnie niosą za sobą szereg zakażeń oraz chorób. Szczególnie groźne jest ukąszenie kleszcza, które może spowodować m.in. boreliozę, kleszczowe zapalenie mózgu,  czy anaplazmozę. Rodzic powinien spryskać dziecko odpowiednim środkiem, który odpędzi tego typu owady. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza, gdy dziecko bawi się w ogrodzie, parku, na łące czy w lesie. Spryskanie maluszka sprayem na owady wydaje się drobną i pozornie mało ważną czynnością, jednak zaniechanie jej może przynieść bardzo negatywne skutki. 

komar - jak chronić dziecko przed komarami i kleszczami

Chroń główkę dziecka przed słońcem

Lato to czas, w którym maluszki spędzają całe dnie na świeżym powietrzu. Niezwykle istotne jest, aby dziecko podczas takiej zabawy miało zakrytą głowę kapelusikiem, czapką lub chustką. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w upalne dni, gdy słońce świeci wyjątkowo mocno. Małe dzieci są dużo bardziej narażone na udar słoneczny, niż dorośli. Dzieje się tak, ponieważ maluszki mają cienkie włosy oraz cienką pokrywę czaszki. Mózg małych dzieci jest słabo chroniony przed promieniowaniem słonecznym, dlatego konieczne jest, aby rodzic zawsze zadbał o odpowiednie nakrycie głowy swojej pociechy. 

Nawadniaj dziecko dużą ilością wody

Picie wody i nawadnianie organizmu jest niezwykle ważne zwłaszcza latem, gdy wysokie temperatury sięgają zenitu. W takie dni rodzic powinien zadbać o to, aby dziecko przyjęło odpowiednią ilość płynów. Dziecko nie zawsze chce dużo pić, jeśli nie ma na to szczególnej ochoty :) Rodzic jednak wykazując się sprytem poda dziecku jako przekąskę arbuza, ananasa, lody, jogurt pitny lub inną przekąskę bogatą w dużą zawartość wody. Ważne jest to, aby zachować odpowiednią ilość wody w organizmie, szczególnie podczas upałów!

dziecko z arbuzem - prawidłowe nawadnianie dziecka
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl