Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Jak dbać o zdrowie podczas ciąży?
Jak dbać o zdrowie podczas ciąży?

Stan błogosławiony wymaga szczególnego traktowania - właściwy styl życia w ciąży to przecież podstawa zdrowia przyszłej mamy i jej maluszka. Od tego jak zadbasz o zdrowie w ciąży zależy nie tylko sam jej przebieg, ale również to co będzie działo się z Tobą i Twoim dzieckiem po porodzie. Na co należy zwrócić szczególną uwagę i jak dbać o zdrowie podczas ciąży?

Jak dbać o siebie w ciąży – zdrowe odżywianie, woda i ruch

Zdrowa dieta kobiety w ciąży to podstawa. Nieprawdą jest jednak, że w ciąży trzeba „jeść za dwóch” – znacznie trafniejszym stwierdzeniem będzie „jeść dla dwojga”. Zatem jak dbać o siebie w ciąży i jak jeść prawidłowo? Dieta kobiety w ciąży powinna być rozsądna i zróżnicowana, w tym bogata w niezbędne witaminy, minerały i składniki odżywcze. Dbając o zdrowie w ciąży nie można zapominać również o piciu odpowiedniej ilości płynów, jednak nie są polecane tu napoje gazowane. Nie jest to oczywiście również czas na używki – najlepiej zrezygnować z nich całkowicie lub po konsultacji z lekarzem ograniczyć je do minimum. Odpowiedzią na pytanie, jak dbać o zdrowie podczas ciąży, jest również ruch. Jeśli tylko nie ma przeciwwskazań od lekarza, w ciąży nie powinno się rezygnować z aktywności fizycznej. Ruch to zdrowie – zarówno dla przyszłej mamy, jak i maluszka. Oczywiście, by dbać o siebie w ciąży, należy unikać sportów ekstremalnych czy niebezpiecznych, jednak spacer na świeżym powietrzu, pływanie czy ćwiczenia dla ciężarnych sprawdzą się doskonale.

Zdrowie w ciąży – spokój, wypoczynek i sen

Istotną odpowiedzią na pytanie, jak dbać o siebie w ciąży, jest spokój. W ciąży trzeba unikać stresu. Nerwy warto ograniczyć do minimum, ponieważ maluszek odczuwa emocje, które towarzyszą jego mamie. Jeśli więc zastanawiasz się, jak dbać o zdrowie podczas ciąży, pamiętaj, że spokój i pozytywne emocje są bardzo ważne. Dobrym pomysłem będzie znalezienie sposobu na rozładowanie napięcia i wyciszenie. Relaksujący masaż, dobra książka, muzyka relaksacyjna – to wszystko wpływa pozytywnie na psychiczne zdrowie w ciąży, podobnie jak bliskość partnera czy wsparcie najbliższych. Odpowiednia ilość snu również jest bardzo ważna – to waśnie wtedy organizm wypoczywa, relaksuje się i regeneruje. Jeśli potrzebna jest Ci dodatkowa drzemka w ciągu dnia, pozwól sobie na nią.

Jak jeszcze dbać o zdrowie podczas ciąży?

Zdrowa mama to zdrowy maluszek, dlatego zdrowie w ciąży należy regularnie kontrolować, w tym pilnować wyznaczonych u ginekologa wizyt i systematycznie wykonywać zlecone badania. Ważna w tym czasie jest także dodatkowa suplementacja, jednak zamiast ufać reklamom cudownych środków na wszystko i nic, lepiej w tej kwestii poradzić się lekarza. Odpowiedzią na pytanie, jak dbać o zdrowie podczas ciąży, jest również szczególna dbałość o higienę. W ciąży warto skupić się zwłaszcza na higienie jamy ustnej oraz odwiedzić stomatologa. Kobiety w ciąży częściej mają problemy z próchnicą, a ubytki lepiej leczyć regularnie, w przeciwnym wypadku mogą stać się przyczyną poważnych stanów zapalnych. Jak oprócz tego dbać o siebie w ciąży? Nie można zapominać także o skórze. Do pielęgnacji ciała sprawdzą się delikatne peelingi i balsamy dla kobiet w ciąży, dzięki którym skóra będzie przygotowana na większe rozciągnięcie, co pomoże ograniczyć powstawanie rozstępów.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl