Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Jak przygotować wyprawkę dla dziecka?
Jak przygotować wyprawkę dla dziecka?

Maluszek, który niedługo pojawi się na świecie będzie potrzebował nie tylko miłości swoich rodziców, ale również wielu akcesoriów „na start”. Wyprawka dla noworodka powinna być przemyślana – w końcu liczy się tu dobro i komfort przychodzącej na świat pociechy. Półki sklepowe uginają się pod przedmiotami, które wyprawka dla dziecka „powinna” posiadać, jednak do zakupów lepiej podejść rozważnie. Jak przygotować się na narodziny maluszka i jak mądrze skompletować wyprawkę dla dziecka?

Kiedy zacząć kompletować wyprawkę dla noworodka?

Kwestia najlepszego czasu na kompletowanie wyprawki dla dziecka jest bardzo indywidualna. Niektórzy rodzice odkładają zakupy do ostatniej chwili i kompletują wyprawkę dla noworodka już po porodzie, inni zaczynają zakupy już w pierwszym trymestrze ciąży. Nie polecamy zakupów na ostatni moment, ponieważ zwykle jest to dodatkowy stres, który nie jest potrzebny rodzicom. Warto z pewnością przynajmniej w część rzeczy dla dziecka zaopatrzyć się odpowiednio wcześniej – najlepiej w drugim trymestrze, by w przypadku przedwczesnego porodu, gotowa wyprawka dla noworodka już czekała. Dobrym rozwiązaniem wydaje się ponadto rozłożenie zakupów na dłuższy czas, wówczas wyprawka dla dziecka nie odbije się tak mocno na domowym budżecie. 

Wyprawka dla noworodka – czego potrzebuje małe dziecko?

Ostateczna lista najpotrzebniejszych dla niemowlaka rzeczy zależy oczywiście od rodziców. Podstawą wyprawki dla dziecka są ubranka, jednak potrzebne będą również kosmetyki, łóżeczko, fotelik, wózek oraz akcesoria do karmienia i pielęgnacji maluszka. Nie warto na początek kupować zbyt wielu ubranek, ponieważ dzieci szybko rosną. Trzeba ponadto pamiętać, że dziecięce ubranka mają nie tylko pięknie wyglądać, ale przede wszystkim powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które będą przyjazne dla wrażliwej skóry dziecka. Nie warto również na początku kupować zbyt wielu rzeczy do spania – noworodek nie potrzebuje np. poduszki czy kołderki, które przydadzą się później. Wyprawka dla noworodka to również kosmetyki – warto zwracać tu uwagę na jakość i możliwość stosowania od 1 dnia życia. Dobrym sposobem jest zaopatrzenie się w darmowe próbki kosmetyków, by sprawdzić, czy będą odpowiednie dla skóry noworodka.

Wyprawka dla dziecka – o czym warto pamiętać?

Przygotowując wyprawkę dla dziecka należy pamiętać, by nie wpaść w niepotrzebny szał zakupowy. Artykułów dziecięcych na rynku jest bardzo dużo, jednak wiele akcesoriów wyprawka dla noworodka wcale nie musi posiadać. Nie wszystko ponadto trzeba kupować w sklepach – wielu rodziców bardzo chętnie korzysta z używanych akcesoriów dziecięcych otrzymanych od rodziny czy przyjaciół. Maleńkie dzieci bardzo szybko rosną, więc częściowo używana wyprawka dla dziecka to ekonomiczne rozwiązanie. Niezniszczone rzeczy używane to jednak nie tylko korzyść dla domowego budżetu, ale również dla środowiska. Przy zakupach wyprawki dla dziecka warto ponadto myśleć do przodu – jeśli planujesz w najbliższym czasie drugiego potomka, lepszym rozwiązaniem będzie np. wózek o neutralnych kolorach, zamiast wózka w intensywnie różowym kolorze.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl