Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Jak zaradzić wiosennej alergii u dziecka?
Jak zaradzić wiosennej alergii u dziecka?

Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia. Słońce pięknie świeci, robi się zielono i kolorowo od kwiatów, a pogoda sprzyja spacerom i wycieczkom. To niestety również czas, gdy pojawiają się objawy wiosennej alergii u dziecka, a te potrafią być wyjątkowo nieprzyjemne. Czym jest wiosenna alergia u dziecka i jak pomóc dziecku podczas wiosennej alergii, by katar i kichanie oraz łzawienie oczu nie uprzykrzyły dziecku aktywności na świeżym powietrzu w tą piękną porę roku?

Czym jest wiosenna alergia u dziecka?

Alergia jest niczym innym jak nadmierną reakcją układu immunologicznego przeciw substancjom zewnętrznym, zwanym alergenami. Alergia wiosenna u dzieci to alergia wziewna powodowana najczęściej przez pyłki kwitnących w tym czasie roślin, takich jak trawy, brzozy, leszczyny, pokrzywy itp. Choć objawy te nasilają się zwłaszcza w miesiącach wiosennych, paradoksalnie problem alergii wiosennej może towarzyszyć dzieciom przez większość ciepłych miesięcy – nie tylko typową wiosną. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jak prawidłowo walczyć z wiosenną alergią u dzieci. Przede wszystkim ważne jest, by objawy wiosennej alergii u dziecka nie były bagatelizowane, ponieważ nieleczona alergia wiosenna u dzieci może się nasilić lub przerodzić w astmę oskrzelową. Warto również, w miarę możliwości, kierować się zasadą, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. 

dmuchawce - przyczyny alergii u dziecka - wiosenna alergia u dziecka

Objawy wiosennej alergii u dziecka

Na początku należy uświadomić sobie, czym jest wiosenna alergia u dziecka, ponieważ wielu rodziców myli ją z przeziębieniami i innymi chorobami. Jeśli zauważymy, że nieprzyjemne symptomy pojawiają się zwłaszcza poza domem lub przy otwartych oknach, najprawdopodobniej to właśnie alergia wiosenna u dzieci, jest problemem. Oczywiście same objawy wiosennej alergii u dziecka mogą być różne. Najpopularniejsze z nich to zwykle katar i kichanie, jednak alergia wiosenna u dzieci może objawiać się również inaczej. Może pojawić się swędzenie lub pieczenie oczu oraz ich wyraźne zaczerwienienie, ponadto po nocy powieki mogą być lekko zaklejone przez tzw. „śpioszki”. Czasami pojawia się również kaszel, a nawet lekko podwyższona temperatura, stąd wielu rodziców myli wiosenną alergię u dziecka z przeziębieniem. Są również nieoczywiste objawy alergii wiosennej, w tym między innymi wysypka na skórze, którą często mylimy z alergią pokarmową. U niektórych dzieci ponadto dochodzą również symptomy ze strony układu pokarmowego – w tym np. bóle brzucha i biegunki. 

 

Jak pomóc dziecku podczas wiosennej alergii?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, jak zaradzić wiosennej alergii u dziecka. Prawdopodobnie nie uda nam się całkowicie wyeliminować problemu, jednak warto w przypadku nasilonych przypadków stosować metodę uników, czyli zminimalizować czas ekspozycji na alergeny. Jak prawidłowo walczyć z wiosenną alergią u dziecka? Przede wszystkim należy wówczas ograniczyć aktywność na świeżym powietrzu w porach, gdy pylenie jest najbardziej wzmożone – najlepiej wychodzić na spacery z dzieckiem w porze przedpołudniowej lub w czasie deszczu i po deszczu. Warto również unikać miejsc, gdzie pylą uczulające dziecko rośliny – przydatne może być tu śledzenie komunikatów o pyleniu. Po powrocie do domu dobrze jest również wziąć szybki prysznic i przebrać ubrania, na których mogły nagromadzić się pyłki. To wszystko może pomóc zapobiegać nieprzyjemnym symptomom, jednak ważne jest również działanie, gdy pojawią się objawy alergii. Jak prawidłowo walczyć z wiosenną alergią u dzieci i jak ulżyć dziecku w alergii? Łagodzenie objawów wiosennej alergii u dziecka to między innymi nauka właściwych nawyków, w tym prawidłowego czyszczenia nosa, używania soli morskiej itp. – ważne jest to zwłaszcza u najmłodszych dzieci. Jeśli to będzie za mało, warto wybrać się z dzieckiem do alergologa, który zdecyduje o dalszych krokach leczenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl