Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Jakie zabawki kupować dzieciom na prezent?
506.jpg

Zabawa to nie tylko radosne chwile, ale również bardzo istotny element rozwoju dzieci. Zabawki mogą pobudzać kreatywność, rozwijać zmysły i wyobraźnię, zwiększać zdolności manualne, rozwijać umiejętności społeczne, uczyć itp. Zdaje się, że rynek jest dziś przesycony produktami dla dzieci – w gąszczu tym zagubić mogą się nie tylko osoby, które zabawki kupują okazyjnie, ale również sami rodzice. Jakie zabawki kupować dzieciom na prezent, by był to podarunek udany, sprawiał radość i jednocześnie był gwarancją bezpiecznej zabawy?

Bezpieczne zabawki dostosowane do wieku i zainteresowań

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, by zabawka-prezent była dostosowana do wieku dziecka. Bezpieczna zabawka dla niemowlaka będzie znacznie różnić się od zabawki dla 2, 3 czy 4-latka. Kupując zabawki na prezent dla dzieci warto także szczególnie sprawdzić ich jakość i wykonanie. Pamiętajmy, że prezent ma być bezpieczny – popsuta po 5 minutach ciuchcia z niebezpiecznymi ostrymi elementami czy pomalowane toksycznymi farbami klocki to z pewnością nie jest udany prezent. Nie warto ponadto kupować zabawek na wyrost – zanim dziecko do nich dorośnie, zdąży się już nimi znudzić lub je zepsuć. Małym dzieciom warto kupić zabawki sensoryczne, dzięki którym będzie im łatwiej zintegrować zmysły wzroku, dotyku i słuchu. Warto wybierać zabawki kreatywne np. zabawy z ciastoliną PlayDoh.

 

Najlepszy prezent-zabawka dla starszaka odpowiada natomiast jego aktualnym zainteresowaniom. Już 2-3 letnie dziecko zaczyna mieć okresy, gdy preferuje wybrane typy zabawek, np. ma czas puzzli, czas książeczek, opiekowania się lalkami, układania klocków. Starsze dzieci niejednokrotnie mają  już swoje konkretne zainteresowania (chłopcy np. budują tory dla kolejki, dziewczynki bawią się w fryzjera), częściej również lubią to, co modne (np. zabawki tematyczne z bohaterami najnowszej bajki). Warto obserwować zainteresowania dzieci (lub podpytać o nie ich rodziców), wówczas zabawka z pewnością przyniesie najmłodszym radość.

co kupić dziecku pod choinkę

Najlepsze zabawki na prezent dla dziecka

Wśród rodziców popularne są dziś szczególnie zabawki edukacyjne lub zabawki kreatywne. Tego typu prezenty oprócz chwil zabawy dostarczają dziecku również ważnych umiejętności. To zabawki, które np. uczą odgłosów zwierząt, literek, cyferek, rozwijają zdolność logicznego myślenia. Doskonałym wyborem są również zabawki dla dzieci, które ułatwiają im naśladowanie dorosłych – zabawkowa kuchnia, warsztat itp. Są również takie prezenty, które zawsze są mile widziane i sprawdzą się doskonale na podarunek zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek w różnym wieku. Jeśli nie wiesz, jakie zabawki kupić na prezent dzieciom znajomych lub dalszej rodziny, możesz postawić na ponadczasowe puzzle, klocki, gry planszowe lub zespołowe, pluszaki, a także piłki, skakanki, kolorowanki, plastelinę, farby czy wycinanki - taki prezent doceni każde dziecko.

Najlepszy prezent to Twój czas

Warto jeszcze na sam koniec zaznaczyć, że bez względu na rodzaj zabawki, którą wybierzesz, jej popularność czy nawet cenę…to nadal będzie tylko zabawka. Nawet najlepszy gadżet nie zastąpi Twojej obecności, uwagi i czasu. Prezent nie kończy się na wręczeniu dziecku kolorowego pakunku. To dopiero wtedy paradoksalnie zaczyna się Twoja rola – wspólna zabawa to coś, co tworzy więzi na całe życie i stanowi większą wartość niż najdroższe na rynku zabawki.

 

Zobacz również artykuł w formie filmu: 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl