Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

KARMIENIE DZIECKA W NOCY
KARMIENIE DZIECKA W NOCY

Karmienie dziecka w nocy..?

Każda młoda mama doskonale wie, że niemowlęta nie zamierzają dostosowywać się do rytmu doby swoich rodziców. Dotyczy to również karmienia – zazwyczaj kiedy mama i tata chętnie zapadliby w głęboki sen, maluch domaga się jedzenia. Nie ma w tym niczego nadzwyczajnego, jednak warto wiedzieć, że nie każdy płacz dziecka czy zniecierpliwienie okazywane na różne sposoby musi być związane z potrzebą zaspokojenia głodu.

Kiedy należy karmić?

Są pewne oznaki, które utwierdzają młode mamy w przekonaniu, że ich dziecko wymaga karmienia; dzieje się tak na przykład w momencie, gdy maluch od dłuższego czasu nie może zasnąć, a ostatnie karmienie było już dość dawno. Uwaga: taka sytuacja może być jednak spowodowana także…złymi nawykami dziecka. Niektóre maluchy łatwo uczą się dużo spać w dzień, a jeść głównie w nocy. Nie jest to zdrowy nawyk, szczególnie, że…można go zmienić. Wystarczy trzymać się specjalnego harmonogramu drzemek, który pozwoli na ustalenie pewnego rytmu dnia, a zatem także karmienia.

Jak jednak poznać, że dziecko naprawdę potrzebuje karmienia w nocy? Jedną z takich oznak może być fakt, że po karmieniu dziecko zasypia spokojnie i przesypia przynajmniej trzy-cztery godziny; dodatkowo po zaspokojeniu głodu zapada w sen samodzielnie i bez potrzeby ingerencji ze strony rodziców. To znak, że dziecko naprawdę było głodne; warto pamiętać, że nawet przy odpowiednio ułożonym harmonogramie dziennych drzemek maluch nie będzie raczej przesypiał całej nocy i konieczne będzie karmienie go przynajmniej raz lub dwa razy. Należy także mieć na uwadze fakt, że innych pór karmienia wymaga niemowlę, a innych nieco większe dziecko – w pierwszym przypadku nocne karmienie jest niezbędne, by dziecko prawidłowo się rozwijało. 

dziecko - karmione - przez - matkę - nocne - karmienie - dziecka

 

Kiedy nocne karmienia są zbędne?

Są jednak sytuacje, w których nocne karmienia są po prostu zbędne – dotyczy to zwłaszcza starszych dzieci, które nocą powinny spać i regenerować organizm, podczas gdy czas na jedzenie mają podczas dnia. Po czym poznać, że nocne pobudki dziecka nie są spowodowane uczuciem głodu?

Po pierwsze, gdy przychodzimy do obudzonego, płaczącego malucha, nakarmimy go, ale historia powtórzy się już po godzinie czy dwóch, możemy podejrzewać, że chodzi raczej o problem z samodzielnym zasypianiem. To oznacza z kolei, że rodzice nie powinni za każdym razem ulegać swym dzieciom – wystarczy, że ułożą je do snu. Niestety, możliwe jest, że konieczne będzie wielokrotne powtórzenie tej czynności; warto w takim wypadku popracować również nad samodzielnością dziecka, jeśli chodzi o zasypianie. W innym wypadku rodzice mogą być budzeni każdej nocy nawet kilkunastokrotnie, za każdym razem, gdy maluch wybudzi się ze snu.

Rodzice, którzy nie wiedzą, jak rozwiązać ten problem, powinni skonsultować się ze specjalistą; on doradzi im, jak nauczyć dziecko samodzielnie zasypiać, jak ustawić harmonogram drzemek w ciągu dnia oraz na co zwracać uwagę przy karmieniu, szczególnie, że każdy przypadek należy traktować indywidualnie (mimo ogólnych zasad).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl