Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Klasyczne bajki dla dzieci
Klasyczne bajki dla dzieci

Każdy z nas ma swoje ulubione bajki z dzieciństwa, o których nie da się zapomnieć :) Bajki, które przypominają nam beztroskie lata, gdy byliśmy dziećmi. Czekanie na wieczorynkę i wspólne oglądanie bajek z rodzeństwem -  ah, to były czasy :) Obecnie nasze pociechy oglądają inne bajki. Zapewne w każdym domu gości teraz Świnka Peppa, Masza i Niedźwiedź, Psi Patrol, Strażniczki Tęczy, Niesamowity Świat Gumballa, Dzieciak Rządzi, SpongeBob, My Little Pony, Pidżamersi, Mia i Ja i wiele innych. Pokażmy jednak dzieciom nasze ulubione ekranizacje! Na pewno pokochają je równie mocno jak my :)  Co więcej, Wasze maluszki będą wiedziały przy jakich bajkach wychowywali się ich rodzice. A nie oszukujmy się, tych bajek nie da się zastąpić :)

Wróćmy do lat dzieciństwa, przypomnijmy sobie klasyczne bajki dla dzieci:

Reksio

Piesek o imieniu Reksio skradł serce niejednego dziecka. Reksio to niewielki, biały piesek z brązowymi łatkami. Bajka opisuje jego przygody oraz innych zwierząt żyjących z Reksiem w gospodarstwie. Piesek ma bardzo duże serce. Zawsze pomaga swoim przyjaciołom i nigdy nie zostawia ich w potrzebie :)

reksio maluje obraz - bajki dla dzieci

Bolek i Lolek

Kreskówka o Bolku i Lolku zdobyła sławę nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Tytułowi bohaterowie każdego dnia przeżywają mnóstwo niezwykłych przygód. Jedne mają w sobie dreszczyk emocji, a inne bawią do łez. Bolek i Lolek zawsze się wspierają i wspólnie stawiają czoła nowym przygodom.

Krecik

Czeska bajka o kreciku podbiła całą Europę. Głównym bohaterem jest mały krecik, który mieszka pod ziemią. Tytułowego bohatera codziennie spotykają nowe przygody. Jest to bardzo edukacyjna bajka, która uczy dzieci między innymi jak produkuje się tkaninę - w słynnym odcinku “Krecik i spodenki” :) Przygody małego krecika to świetna zabawa dla całej rodziny. 

krecik i spodenki - tradycyjne bajki dla dzieci

Miś Uszatek

“Na dobranoc, dobry wieczór, miś pluszowy śpiewa Wam, mówią o mnie Miś Uszatek bo klapnięte uszko mam” - każdy z nas doskonale pamięta początek piosenki o słodkim Misiu Uszatku. Kreskówka ta jest niezwykle pouczająca zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W bajce tytułowy Miś jest symbolem mądrości. Zaprzyjaźnione z Uszatkiem zwierzęta często przychodzą do niego po radę lub pomoc.

Przygody Rumcajsa

Rozbójnik Rumcajs to ulubiona postać wielu chłopców. Pochodzi on z Rzacholeckiego lasu i mieszka w nim z żoną Hanką i synkiem Cypiskiem, który jest głównym bohaterem kontynuacji kreskówki. Bajka przedstawia konflikt toczący się między Rumcajsem, a księciem, który mieszka w zamku w sąsiadującym mieście Jiczyn. 

Rumcajs z rodziną w lesie - najpiękniejsze bajki dla dzieci

Zaczarowany Ołówek

Bajka ta przedstawia przygody chłopca o imieniu Piotrek oraz jego pieska Pimpka. Zaczarowany Ołówek pomaga dwójce bohaterów rozwiązać najróżniejsze problemy i zagadki. Wszystko co narysują magicznym ołówkiem staje się prawdziwe. 

Wilk i Zając

Przygody Wilka i Zająca rozsławiły się we wschodniej Europie. Główną fabułą jest to, że Wilk chce złapać zająca. Za każdym razem podczas gonitwy spotykają ich nowe przygody. Zając zawsze wygrywa i nigdy nie daje się złapać Wilkowi, który często krzyczy “Jeszcze mnie popamiętasz” :) 

wilk i zając na statku - edukacyjne bajki dla dzieci

Żwirek i Muchomorek

Czechosłowacki serial animowany był uwielbiany przez dzieci w Polsce. Przedstawia on przygody dwóch skrzatów. Żwirek jest bardzo chudziutkim skrzatem, natomiast Muchomorek jest jego całkowitym przeciwieństwem, ponieważ jest okrąglutki. Pierwsza premiera tej bajki odbyła się w Telewizji Polskiej w 1970 roku.

Pszczółka Maja

Bajka ta cieszyła i nadal cieszy się popularnością na całym świecie. Opisuje przygody Pszczółki Mai i jej przyjaciół. Jest to bardzo edukacyjna bajka, która pokazuje dzieciom „życie” przyrody. Najmłodsi uwielbiają śpiewać piosenkę z czołówki bajki oraz poznawać coraz to nowe przygody małej pszczółki :)

pszczółka maja i gucio - najpopularniejsze bajki dla dzieci

Przygody Koziołka Matołka

Przygody Koziołka Matołka to jedna z pierwszych w Polsce ekranizacji obrazkowych dla dzieci. Po raz pierwszy ukazała się w 1932 roku. Kreskówka przedstawia losy tytułowego Koziołka Matołka, który błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Koziołek cały czas podróżuje do swojego wymarzonego miejsca, a po drodze spotykają go niesamowite przygody.

Kot Filemon

Ekranizacja o kocie Filemonie realizowana była w dwóch turach. Pierwsze 13 odcinków nosiło nazwę „Dziwny świat kota Filemnona”. Druga część składała się z 26 odcinków i ukazała się pod tytułem „Przygody kota Filemona”. Bajka przedstawia przygody dwóch kotów. Jeden jest czarny, stary, doświadczony i ma na imię Bonifacy, drugi zaś - mały i cały biały, nazywa się Filemon. Kotki mieszkają z babcią i dziadkiem w wiejskiej chatce. 

przygody kota filemona - bajki z dzieciństwa

Smerfy

Bajka o Smerfach uwielbiana jest przez dzieci na całym świecie. Smerfy są małe, niebieskie i noszą białe duże czapki. Mieszkają w małej wiosce, a ich domami są grzyby. Czarnym charakterem w bajce jest Gargamel, który wspólnie ze swoim kotem Klakierem chce złapać Smerfy, aby je zjeść. Jednak nigdy mu się to nie udaje, ponieważ małe Smerfy są od niego dużo mądrzejsze.

Gumisie

Gumisie to serial animowany o małych misiach, które przypominają niedźwiadki. Akcja kreskówki toczy się w średniowieczu. Bajka przedstawia losy siedmiu Gumisiów, które mieszkają w drzewie w Gumisiowej Dolinie. Tytułowi bohaterowie zawsze znajdują się w centrum niezwykłych wydarzeń jakie dzieją się na terenie królestwa Dunwyn. 

rodzina gumisiów - bajka o gumisiach
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl