Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

MIĘKKIE, ALE BEZPIECZNE
MIĘKKIE, ALE BEZPIECZNE

Przytulanki i wszelkie akcesoria do łóżeczka są pomocne przy usypianiu małych dzieci. Zwłaszcza wtedy, gdy rodzicom zależy na tym, by nauczyły się same zapadać w sen, bądź uspokajać, gdy się przebudzą. Okazuje się jednak, że wiele dzieci ulega uduszeniu z powodu nadmiaru miękkich zabawek w łóżeczku. Pomimo tego sklepy i producenci nadal promują i sprzedają “pluszowe usypianki”, nie ostrzegając rodziców, iż może się to skończyć tragedią.

Większość specjalistów jest w swoich opiniach zgodna – łóżeczko, w którym dziecko śpi, powinno być kompletnie puste. 

Idealne rozwiązanie? Puste łóżeczko, bez osłonek, otulaczy i twardy materac pokryty prześcieradłem. Lekarze ostrzegają rodziców, że ryzyko uduszenia się zabawką w trakcie snu jest wysokie, zwłaszcza u dzieci poniżej pierwszego roku życia. Maleństwo bezwiednie zakrywa twarz miękkim materiałem zabawki, bądź otulacza z łóżeczka, a nie jest na tyle świadome, by wiedzieć co się z nim w danym momencie dzieje, a to bezpośrednio może doprowadzić do uduszenia.

Z kolei producenci, a co za tym idzie – również dystrybutorzy, przekonują i namawiają do zakupu akcesoriów i zabawek dedykowanych do łóżeczek. Co więcej, motywują to tym, że tego typu elementy nie tylko służą do zabawy i usypiania, ale również chronią dziecko przed urazem głowy i kończyn. W żaden sposób nie informują rodziców w kwestii ryzyka, jakie niesie umieszczanie takich rzeczy w łóżeczku maluszka.

Daje to nadzieję, że wypowiedzi ekspertów i publikacje badań i statystyk mają wpływ na branżę zabawkarską. Mimo, iż producenci i sklepy starają się promować wszelkie akcesoria i zabawki do łóżeczek, to w niektórych krajach wprowadza się lokalnie zakaz sprzedaży chociażby otulaczy do łóżeczek. Sytuacji nie ułatwia fakt, że z różnych sieci sklepów płyną sprzeczne informacje. Podczas gdy jedni dystrybutorzy informują o tym, że takie produkty są bezpieczne, inni ostrzegają przed ich używaniem i fatalnymi konsekwencjami, z jakimi się to może wiązać. Radzimy kierować się zdrowym rozsądkiem i unikać nadmiaru pluszaków w łóżku dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl