Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Pomysły na prezent pod choinkę dla dziecka
Pomysły na prezent pod choinkę dla dziecka

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Czekają na niego z utęsknieniem zwłaszcza najmłodsi, zaglądając z ciekawością pod choinkę. Nic zatem dziwnego, że rokrocznie rodzice zastanawiają się, co kupić dziecku pod choinkę, by sprawić mu największą radość. Pomysły na prezent dla dziecka pod choinkę zależą oczywiście od wieku, płci i zainteresowań pociechy oraz od planowanego budżetu. Co pod choinkę dla dziecka będzie najlepsze? Oto nasze propozycje:

Prezent pod choinkę dla dziecka – niech będzie przemyślany

Gdy zbliża się Gwiazdka, rodzice stają przed trudnym zadaniem – co kupić dziecku pod choinkę? Czy zapytać je o sugestie? A może zrobić mu niespodziankę? Postawić na jeden prezent czy kilka? Wybrać oryginalność czy kupić dziecku to, co prawdopodobnie otrzymają jego rówieśnicy? Pytań pojawia się wiele, a uniwersalna odpowiedź na nie wszystkie prawdopodobnie nie istnieje, jednak jedno jest pewne – prezent dla dziecka pod choinkę powinien być przemyślany. Ma on bowiem sprawiać radość, więc powinien być dostosowany do wieku, płci i zainteresowań dziecka. Wiadomym jest, że inna będzie odpowiedź na pytanie: „co pod choinkę dla dziecka rocznego”, a inna na pytanie: „jaki świąteczny prezent dla dziecka 10-letniego”

dziecko z prezentami pod choinką - najlepszy świąteczny prezent dla dziecka

Pomysły na prezent dla dziecka pod choinkę

  • Prezenty kreatywne i rozwijające wyobraźnię – zabawki, które wymagają samodzielnego złożenia, zbudowania, zrobienia czegoś itp. Mogą to być np. klocki, tory kolejowe lub wyścigowe, roboty, zestaw do robienia biżuterii lub zestaw do wyrobu kosmetyków.
  • Rozwijający prezent dla dziecka pod choinkę– zabawki, które pomagają dziecku w rozwoju zdolności motorycznych, manualnych, wzrokowych itp. Idealna będzie tu np. ciastolina, piasek kinetyczny, puzzle, łamigłówki, klocki itp.
  • Świąteczny prezent dla dziecka, który uczy przez zabawę – tzw. zabawki edukacyjne, które nie tylko bawią, ale również uczą. Może to być interaktywna maskotka, stolik edukacyjny, a dla starszych dzieci np. mówiące pióro, zestaw eksperymentów naukowych czy robot solarny.
  • Prezenty pod choinkę pozwalające na naśladowanie dorosłych – może to być np. kuchnia do gotowania, warsztat majsterkowicza, zestaw lekarski, kasa sklepowa itp.
  • Prezent pod choinkę dla dziecka rozwijający pasje lub odkrywający nowe zainteresowania – mogą to być między innymi instrumenty muzyczne, zestaw malarski, mikroskop czy luneta.
  • Pomysły na prezent dla dziecka, który zawsze będzie trafiony – to prezenty uniwersalne, jak np. ciekawa książka oraz różnorodne gry rodzinne. 
dziecko otwiera prezenty - co kupić pod choinkę dziecku

Najlepszy świąteczny prezent dla dziecka? Czas!

Rodzice wiele czasu poświęcają na zastanawianie się, co kupić dziecku pod choinkę. Są osoby, które stawiają na drogi i markowy prezent dla dziecka pod choinkę. Inne osoby stawiają na drobiazgi i wybierają atrakcyjny, lecz niedrogi prezent pod choinkę dla dziecka. W ferworze przedświątecznego zamieszania, planowania najlepszych prezentów, najwspanialszych potraw i najpiękniejszych stroików zapominamy jednak często o najważniejszym. Święta to czas rodzinny. Najwspanialszy świąteczny prezent dla dziecka nie jest materialny. Co pod choinkę dla dziecka będzie zatem najlepsze? CZAS. Nawet najcudowniejsza zabawka nie sprawi dziecku radości, gdy będzie zmuszone bawić się nią samemu. Zadbajmy więc szczególnie, by w Święta móc podarować swoim pociechom to, co najcenniejsze – siebie. 

Zapoznaj się z artykułem w formie filmu:

 

Dowiedz się także jakie zabawki kupować dzieciom na prezent :) 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl