Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Pomysły na wakacyjne zabawy z dziećmi
Pomysły na wakacyjne zabawy z dziećmi

Lato to pora roku, w której większość dzieci spędza swój czas z rodzicami. Warto mieć w zanadrzu ciekawe zabawy na lato dla dzieci, w tym zarówno pomysły na zabawy dla dzieci w domu, jak również pomysły na zabawy plenerowe dla dzieci. Wówczas hasło „nudzę się!” zniknie ze słownika Twojego malucha. Sprawdź nasze pomysły na wakacyjne zabawy z dziećmi, a na wakacje będziesz czekać z niecierpliwością – nie z przerażeniem.

Co robić z dziećmi w wakacje, czyli pomysły na wakacyjne zabawy z dziećmi

Gdy zbliżają się wakacje, wielu rodziców zastanawia się, jak uatrakcyjnić najmłodszym letnie dni. Przedszkola wówczas nie funkcjonują lub działają ograniczone ilościowo grupy, szkoły mają przerwę, a nie każde dziecko może spędzić czas z dziadkami czy gotowe jest na organizowane w mieście zajęcia tematyczne. Wyjazdy również zazwyczaj nie trwają całe wakacje, a jakoś trzeba zorganizować dziecku czas, by nie spędziło lata przed telewizorem. Wakacyjne zabawy z dziećmi to doskonała szansa na pielęgnowanie rodzinnych relacji i wzmacnianie więzi między dziećmi i rodzicami, a także dobry pomysł na pozbycie się nudy. Jeśli zastanawiasz się, jakie zabawy z dziećmi sprawdzą się latem najlepiej, przede wszystkim otwórz umysł i postaw na kreatywność. Wcale nie musisz wydawać majątku na atrakcje dla najmłodszych – najlepsze zabawy na lato dla dzieci to zabawy najprostsze, przy których wykorzystuje się przedmioty codziennego użytku.

Zabawy dla dzieci w domu – kreatywnie i wesoło

Letnia pogoda bywa zaskakująca i nie zawsze możliwe jest wyjście z dzieckiem na plac zabaw czy na spacer. Warto wiedzieć, jakie zabawy z dziećmi sprawdzą się w przypadku niepogody. Jeśli chodzi o wakacyjne zabawy z dziećmi na niepogodę, z pewnością sprawdzą się różnego rodzaju gry planszowe, a także kreatywne prace plastyczne z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku – wystarczy puścić wodze fantazji i dać się ponieść kreatywności. Może być to np. zrobienie sowy z talerzyka papierowego, naszyjnika z makaronu, pieczątek z ziemniaka, ozdabianie własnej ramki na zdjęcia różnymi technikami, zabawa masą solną lub własnoręcznie zrobionym piaskiem kinetycznym, projektowanie własnych łódek i pływanie nimi w misce czy wannie, a także różnego rodzaju eksperymenty, które dzieci wprost uwielbiają. Zabawy dla dzieci w domu wymagają jedynie odrobiny wyobraźni i przymknięcia oka na bałagan – kto powiedział, że świetną zabawą nie może być wspólne gotowanie czy pieczenie ciasteczek? Kto powiedział, że namiotu nie można rozstawić w salonie, by urządzić „prawdziwy biwak” ze spaniem na materacu? Urządzić możesz wraz z dzieckiem również teatr lalkowy czy pacynkowy, a nawet teatr cieni, możecie również wspólnie ozdobić letnie koszulki pisakami do materiałów, a także przygotować oryginalny kapelusz, który doskonale sprawdzi się, gdy pogoda się polepszy.

Zabawy plenerowe dla dzieci

Jeśli zastanawiasz się, co robić z dziećmi w wakacje, postaw na zabawy plenerowe, a z pewnością Twoje pociechy zapomną, czym jest nuda! Jeśli masz ogród lub działkę, doskonale sprawdzi się niewielki basen lub namiot dla dzieci (a już szczególnie własnoręcznie przygotowana baza czy szałas tipi). Co robić z dziećmi w wakacje w ogrodzie? Wspaniałym pomysłem będzie zorganizowanie najmłodszym zawodów sportowo-sprawnościowych lub przygotowanie specjalnego toru przeszkód, który dzieci będą mogły pokonywać na różne sposoby. Ciekawe zabawy dla dzieci na lato to również malowanie witraży na rozciągniętej folii spożywczej. Najmłodsi lubią również zabawy w małych ogrodników – warto wydzielić im miejsce, gdzie mogą posadzić swoje roślinki i pielęgnować je. Ciekawe zabawy na lato dla dzieci niemających dostępu do ogrodu czy działki to między innymi ponadczasowa zabawa w klasy, malowanie kredą po chodniku, skakanka czy gra w gumę. Atrakcyjnym pomysłem jest również wycieczka śladem przygotowanej wcześniej przez rodzica mapy skarbów – można zabrać ze sobą rowerek, hulajnogę czy rolki, a z pewnością zabawa będzie jeszcze bardziej atrakcyjna. Jeśli chodzi o wakacyjne zabawy z dziećmi, nie można zapomnieć również o uwielbianych przez każdego malucha bańkach mydlanych w każdej postaci, a także o wyjściu na plac zabaw, grze w piłkę i puszczaniu latawców – to doskonałe zabawy plenerowe dla dzieci w każdym wieku.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl