Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Tradycyjne piosenki dla dzieci
Tradycyjne piosenki dla dzieci

Każdy z nas zna przynajmniej kilka piosenek, które przekazały nam nasze mamy, a im z kolei ich mamy. Są to tradycyjne polskie piosenki przekazywane z pokolenia na pokolenie. Kojarzą się nam one z błogim dzieciństwem i fantastyczną zabawą. Teraz to my przekazujemy te piosenki naszym dzieciom, ponieważ chcemy aby mogły się bawić przy tych samych tradycyjnych utworach co my. Oto kilka tradycyjnych piosenek dla dzieci:

My jesteśmy krasnoludki

Piosenka o krasnoludkach to jedna z tradycyjnych polskich piosenek dla dzieci. Każdy maluszek ją zna i potrafi zaśpiewać. Piosenka przedstawia gromadkę małych, wesołych i rozśpiewanych krasnoludków, które mieszkają w lesie. Najmłodsi świetnie się bawią razem z krasnoludkami. Dzieci uwielbiają ją śpiewać i przy niej tańczyć razem z krasnoludkami, bo każdy maluch jest takim małym krasnoludkiem. 

Wlazł kotek na płotek

Jest to piosenka, którą zna każdy maluch. Opowiada ona o małym i słodkim kociaku, który wszedł na płotek. Jest on miły i grzeczny, dlatego uwielbiają go wszystkie dzieciaczki. Utwór ten jest symbolem piosenki z dzieciństwa. Uczy szanowania zwierząt i pokazuje jak należy o nie prawidłowo dbać. Każdy maluszek chciałby mieć w swoim domu takie słodkie maleństwo jak nasz tytułowy kotek. 

Jestem sobie przedszkolaczek

To piosenka uwielbiana przez wszystkie dzieci, a w szczególności przez przedszkolaków. Piosenka przedstawia wesołe życie każdego przedszkolaka. Uczy dzieci jak powinny się zachowywać względem innych oraz pokazuje liczne zabawy dzieci w przedszkolu. Dzięki tej piosence każdy malec chce już iść do przedszkola i bawić się ze swoimi rówieśnikami. 

Ojciec Wirgiliusz

Piosenka o ojcu Wirgiliuszu jest utworem znanym od dekad. Przedstawia ojca Wirgiliusza, który uczy dzieci. Gromadka maluszków jest bardzo liczna, jednak mimo to świetnie się razem bawią i spędzają miło czas na nauce i zabawie. Jest to tradycyjna piosenka dla najmłodszych, którą każdy zna z dzieciństwa. 

Ta Dorotka

Jest to niezwykła piosenka dla najmłodszych, która przekazuje im nie tylko tradycyjną kulturę ale także uczy dzieci poszczególnych pór dnia. Przedstawia małą dziewczynkę, która tańczy w kółeczko w blasku słońca. Jest to niezwykle integracyjna piosenka dla dzieci, która zachęca je do wspólnej zabawy. Najmłodsi uwielbiają tańczyć w kółeczko razem z tytułową Dorotką. 

Na Wojtusia z popielnika

To tradycyjna piosenka dla dzieci, używana często jako kołysanka dla najmłodszych. Przedstawia małego chłopczyka, który siedzi przy kominku i słucha bajek opowiadanych przez iskierkę. Jest to przepiękna piosenka, usypiajka dla każdego dzieciaczka. Najmłodsi uwielbiają ją oglądać i przy niej zasypiać. 

Była sobie żabka mała

Piosenka o małej żabce przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Przedstawia ona żabkę, która nie słucha mamy i robi co chce. Nie zważa na przestrogi starszych żab oraz na ich rady. Żabka swawolnie biega po łące narażając się bocianowi. Jest to bardzo edukacyjna piosenka dla najmłodszych, która uczy je, że zawsze należy słuchać starszych, ponieważ mają oni większą wiedzę i doświadczenie. 

Czarne jagódki

Jesteśmy jagódki, czarne jagódki to piosenka tradycyjnie śpiewana podczas każdego jagodobrania. Przedstawia małe, rozśpiewane i granatowe jagódki. Są one wesołe i zachęcają do wspólnego śpiewania. Najmłodsi fantastycznie się bawią przy tej piosence i nie mogą się już doczekać wyprawy do lasu na jagody. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl