Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

USYPIANIE DZIECKA - WSKAZÓWKI OD CZYTELNIKÓW
USYPIANIE DZIECKA - WSKAZÓWKI OD CZYTELNIKÓW

WSKAZÓWKI NA TEMAT USYPIANIA DZIECKA OD NASZYCH CZYTELNIKÓW:

 • Umieść dziecko w pokoju znajdującym się jak najbliżej pralki, włącz ją, a Twój bobas zaśnie w mgnieniu oka.
 • Ustaw radio tak, żeby szumiało. Jest to najlepszy sposób na dzieci, które budzą się zaraz po wyłączeniu białego szumu. Radio nie ma żadnego timera, będzie działało całą noc, a Twój maluszek spokojnie ją prześpi.
 • Subskrybuj kanał Youtube Lulanko. Szybkie dojście do kanału może przydać się w kryzysowych sytuacjach, np. kiedy jesteście na wyjeździe.
 • Jeśli Twoje dziecko nie ma problemów z zasypianiem nie musisz mu włączać białych szumów – zostaw je na specjalne okazje, kiedy to np. będziecie poza domem i Twoje maleństwo będzie przez to bardzo niespokojne.
 • Skorzystaj z pomocy urządzeń emitujących biały szum – włącz je i pozwól dziecku zasnąć.
 • Jeśli nagrane dźwięki nie pomagają zasnąć Twojemu dziecku, wypróbuj bezpośrednie źródła białego szumu, np. wentylator czy suszarkę.
 • Jeśli białe szumy są zbyt monotonne, włącz muzykę relaksacyjną lub muzykę klasyczną. One również pomagają w zasypianiu.
 • Nie zapominaj o kołysankach! Ciche i spokojne melodie ukoją każdego płaczliwego malca.
 • Ty też możesz próbować zrelaksować się przy muzyce. Nawet jeśli nie zaśniesz, to na pewno odprężysz i odpoczniesz.
 • Pamiętaj, że białe szumy nie tylko wyciszają i uspokajają, ale też i zagłuszają dźwięki otoczenia. Mogą być pomocne w utuleniu dziecka do popołudniowej drzemki, dzięki temu będziecie mogli swobodnie zająć się sprzątaniem, gotowaniem lub po prostu rozmową.
 • Na rynku istnieją zabawki, które nie tylko pięknie wyglądają, ale też emitują białe szumy. Dziecko będzie się nim mogło pobawić, a po zabawie spokojnie zasnąć.
 • Zawsze możesz skorzystać z tradycyjnego sposobu – czytania bajek lub słuchania audiobooka. Działa za każdym razem.
 • Pamiętaj również, że na kanale Youtube Lulanko i na lulanko.pl znajdziesz setki różnych białych szumów, stworzonych specjalnie przez rodziców i sprawdzonych na ich dzieciach. Są to skuteczne szumy. Poszukaj więc, który najlepiej będzie działał na Twojego malca. Każdy dzidziuś ma swój ulubiony szum. Jedne dzieci bardzie lubią szum suszarki, inne z kolei szum jazdy samochodem lub pociągiem. Sprawdź który będzie najlepszy dla Twojego dziecka puszczając mu szumy po kolei i obserwując jego reakcję.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl