Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

W co bawić się z dziećmi w deszczowe dni? Pomysły na jesienne zabawy
W co bawić się z dziećmi w deszczowe dni? Pomysły na jesienne zabawy

Jesienna pogoda nie zawsze rozpieszcza. Piękna polska złota jesień to oczywiście najlepszy czas na wspólne spacery, zbieranie liści, kasztanów, jarzębiny oraz innych jesiennych skarbów, z których potem można zrobić domową dekorację czy, z pomocą których zaaranżować można jesienne zabawy w domu. Problem pojawia się jednak, gdy za oknem pada i pada, a dziecko zaczyna się wyraźnie nudzić. Na szczęście istnieją ciekawe zabawy na jesienną słotę, które uprzyjemnią Wam wspólne chwile. Co robić jesienią z dzieckiem, gdy pada za oknem? Podpowiadamy wesołe zabawy na deszczowe dni, które nigdy się nie nudzą. Sprawdź, na jakie można postawić zabawy, gdy pada deszcz!

Jesienne zabawy w domu, czyli zabawy na jesienną słotę

Bez wątpienia jesień należy do najpiękniejszych pór roku, jednak jest również najbardziej nieprzewidywalną z nich. Jednego dnia świeci piękne słońce, by kolejny tydzień zalewać ulice litrami opadów, uniemożliwiając jesienne zabawy na świeżym powietrzu. Nie oznacza to jednak, że dziecko skazane jest na nudę. Można postawić bowiem na kreatywne zabawy, gdy pada deszcz za oknem. Jakie zabawy na deszczowe dni sprawdzą się doskonale?

  • Zielnik – to przykład zabawy na jesienną słotę, którą docenią już młodsze przedszkolaki. Wykonanie zielnika zajmuje dużo czasu, więc liście z powodzeniem można gromadzić w ładną pogodę, a ususzone można przyklejać na kartki i oznaczać z pomocą rodzica. Ozdabianie zielnika kolorowymi kredkami, mazakami czy nawet brokatem to dopiero zabawa!
  • Domowe poszukiwanie jesiennych skarbów – wystarczy pochować w domu zebrane wcześniej jesienne skarby i urządzić zawody w ich poszukiwaniu bądź zabawę w „ciepło-zimno”.
  • Pieczątki z liści – wystarczą zebrane w ładną pogodę liście różnego kształtu, farby plakatowe i kartki. Z liści można również przygotować piękny kolaż, który doskonale ozdobi mieszkanie.
  • Kasztanowe stworki – tej zabawie nie oprze się żadne dziecko! Wystarczą wykałaczki, kasztany i ich łupinki, żołędzie, jarzębina i inne jesienne skarby, a można stworzyć wiele cudacznych stworków, które ozdobią dziecięcy pokój.
  • Szyszkowe jeżyki – to również ciekawy sposób na kreatywne zabawy jesienne z dzieckiem. Wystarczą różnokształtne szyszki, plastelina i farbki, a można stworzyć wiele ciekawych jeżyków.
  • Biżuteria z jarzębiny – to zabawa, która nie tylko ćwiczy koordynację i skupienie, ale również zajmuje na długie godziny. Chętnie bawią się w nią nie tylko dziewczynki, ale i chłopcy, którzy tworzą biżuterię dla swojej mamy czy babci.

Inne pomysły na jesienne zabawy, gdy pada deszcz

Wystarczy odrobina kreatywności, a można wspólnie wymyślić ciekawe zabawy na deszczowe dni, które z pewnością uprzyjemnią czas nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Ciekawym rozwiązaniem na jesienne zabawy jest również wspólne zaprojektowanie jesiennej gry. Może być to odmiana grzybobrania, gdzie uczestnicy po drodze zbierają na planszy nie grzybki, a zebrane wcześniej dary jesieni, którym można przydzielać punkty (np. kasztan – 3 punkty, żołądź – 2, jarzębina – 1). Inny pomysł na zabawy, gdy pada deszcz to gra w liściowe memory (liście można przykleić na karteczki) lub przyporządkowywanie liści i darów jesieni do odpowiednich nazw drzew. Ciekawe zabawy na jesienną słotę to także matematyczne zadania ze skarbów jesieni, dostosowane trudnością do poziomu dziecka (liczenie, dodawanie, odejmowanie, a nawet mnożenie i dzielenie).

Zabawy na deszczowe dni, które nigdy się nie znudzą

Jesień ma to do siebie, że czasem nawet deszcz nie musi być przeszkodą na wesołe jesienne zabawy. Gdy temperatura za oknem jest odpowiednia, a dziecko jest zdrowe, z powodzeniem można wyjść z nim również w deszczową pogodę – zabawy na jesienną słotę są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy płaszcz przeciwdeszczowy i kalosze, a pomysły na zabawy na deszczowe dni pojawią się same. Któż nie lubi bowiem skakania po kałużach? Można je urozmaicić i zrobić zawody w najśmieszniejszym lub najdłuższym skoku. Jeśli chodzi o zabawy, gdy pada deszcz i lekko wieje wiatr, dobrym pomysłem są również łódeczki z liści, łupinek kasztanów, orzechów itp. – można potem puszczać je po kałużach, a nawet organizować deszczowe regaty jesienne.

Kiedy pada deszcz, można również poczytać z dzieckiem książkę lub włączyć mu audiobooka. Na naszym kanale znajdziecie audiobook bajki o Kopciuszku w języku angielskim - dziecko słuchając może również uczyć się języka! :) 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl