Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Wychowywanie dzieci ze zwierzętami czy bez?
Wychowywanie dzieci ze zwierzętami czy bez?

W życiu każdej rodziny przychodzi moment na pytanie „mamo, tato – kupimy zwierzątko?”. Rodzice naturalnie stają wówczas przed szeregiem innych pytań, np. czy dziecko i pies lub kot to dobre połączenie oraz jak zwierzęta w domu wpływają na wychowanie dziecka. Dorośli wiedzą rzecz jasna, że zwierzęta w domu to również obowiązki, na które nie każde dziecko jest gotowe, ponadto obawiają się o zdrowie swoich pociech, zadając sobie pytanie, czy zwierzęta w domu są niebezpieczne dla dzieci. W tym artykule podpowiadamy, czy dzieci mogą wychowywać się w domu ze zwierzętami i na co warto zwrócić uwagę, przed podjęciem decyzji o przygarnięciu zwierzaka.

Czy dziecko i pies lub kot to dobre połączenie?

Czy dzieci mogą wychowywać się w domu ze zwierzętami? Specjaliści potwierdzają, że nawet powinny. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „zwierzęta w domu a dziecko”, a pojawi się wiele potwierdzeń tego, jak zwierzęta w domu wpływają na wychowanie dziecka. Zwierzęta w domu to oczywiście duża odpowiedzialność, która w przypadku młodszych dzieci, w całości prawie spoczywa na rodzicu, jednak dodatkowe obowiązki to tylko kropla w morzu w stosunku do zalet posiadania w domu zwierzaka i tego, jak zwierzęta w domu wpływają na wychowanie dziecka. Jeśli jesteśmy w stanie sprostać dodatkowym obowiązkom, zwierzę w domu to bardzo dobry pomysł. Nawet małe dzieci możemy angażować do częściowej opieki nad czworonogiem – wspólne spacery, karmienie i pielęgnacja to podstawa, by dziecko uczyło się odpowiedzialności oraz tego, że zwierzak to nie tylko przyjemności, ale i obowiązki. 

 dziecko z kotem - czy zwierzęta są bezpieczne dla dzieci

 

Wielu rodziców obawia się o higienę – czy zwierzęta w domu są niebezpieczne dla dzieci? Czyste, regularnie badane, odrobaczone i zadbane zwierzę zwykle nie stanowi zagrożenia dla dziecka pod kątem zdrowotnym – co więcej, wykazano, że dzieci, które mają kontakt ze zwierzętami, mają lepszą odporność i rzadziej chorują. Jeśli dziecko nie ma alergii i innych przeciwwskazań zdrowotnych, odpowiedź na pytanie, czy dzieci mogą wychowywać się w domu ze zwierzętami jest twierdząca.

Jak zwierzęta w domu wpływają na wychowanie dziecka?

Czy zwierzęta w domu wpływają pozytywnie na dzieci? Wychowanie dziecka ze zwierzęciem może przynieść wyłącznie korzyści, o ile rodzic również podejdzie do tego odpowiedzialnie. Przede wszystkim zwierzę nie powinno być prezentem – to żywe stworzenie, które nie powinno już od progu zostać uprzedmiotowione. Zwierzę to najlepszy przyjaciel dziecka, więc nie warto zastanawiać się, czy dziecko i pies to dobre połączenie – to zawsze doskonałe połączenie. Jak zwierzęta w domu wpływają na wychowanie dziecka? 

 dziecko z królikiem - wychowywanie dzieci ze zwierzakami - jak zwierzęta wpływają na charakter dziecka

Korzyści z posiadania zwierzaka widoczne są zarówno w rozwoju, jak i w zdrowiu psychicznym i fizycznym maluchów. Dzieci, które posiadają zwierzęta szybciej uczą się odpowiedzialności i empatii, łatwiej budują więzi przyjacielskie, ponadto są zdecydowanie bardziej śmiałe i otwarte. Warto zaznaczyć, że pozytywna relacja pt. „zwierzęta w domu a dziecko” to obopólne korzyści, ponieważ zwierzęta wychowujące się z dziećmi są bardziej aktywne fizycznie, a więc zdrowsze, a ponadto bardziej otwarte, cierpliwe i przyjazne.

Zwierzęta w domu a dziecko – co jeszcze należy wiedzieć?

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy zwierzęta w domu są niebezpieczne dla dzieci. Odpowiedź jest prosta: i tak i nie. W dużej mierze zależy to właśnie od dorosłego. To w naszej roli leży kontrola – zarówno zwierzęcia, jak i dziecka. Zwierzę w domu należy nauczyć delikatności i cierpliwości przy kontaktach z dzieckiem. Ale dziecko również należy nauczyć, że zwierzęciu należy się szacunek, chwila dla siebie i delikatność. Zasady dotyczą obu stron i nasza kontrola relacji dziecko-zwierzę również powinna taka być, a wtedy nie będziemy zadawać sobie pytania, czy dziecko i pies to dobre połączenie, bo odpowiedź będzie oczywista.

Bawcie się wspólnie przy najlepszych piosenkach o zwierzętach dla dzieci :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl