Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Nauka angielskiego dla dzieci
Nauczycielka, która uczy dziewczynkę angielskiego, trzymająca książkę w dłoni

Nauka angielskiego dla dzieci

Nauka języków obcych to jedno z najbardziej wartościowych zajęć, jakie możemy zapewnić naszym dzieciom. Dzisiejszy świat staje się coraz bardziej zglobalizowany, dlatego umiejętność posługiwania się językami obcymi jest bardzo przydatna. Szczególnie język angielski jest kluczowy, aby otworzyć przed dziećmi nowe horyzonty. Już 3, 4, 5 czy 6-latki mogą rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne poprzez naukę języka angielskiego. Hello! Przedszkolaki świetnie poradzą sobie z nowymi słówkami i prostymi zdaniami – to dla nich najlepszy czas na rozpoczęcie przygody w fascynującym świecie języków obcych. Skuteczna nauka angielskiego dla dzieci – poznaj nasze inspirujące metody.

Przygoda z angielskim zaczyna się w domu

Dobrze, kiedy nauka języków obcych zaczyna się w domu – dzięki temu łatwo przyswoić dziecku podstawy danego języka i wzbudzić w nim naturalną ciekawość językową. Ważne, aby pierwszy kontakt z językiem dostosować do wieku dziecka – zaczynając od nauki pojedynczych wyrazów, przechodząc do prostych, a następnie coraz bardziej złożonych zdań. Tworzenie pozytywnego środowiska, w którym nauka jest naturalną częścią codziennego życia to klucz do sukcesu. Postępy w nauce zagwarantuje powtarzanie materiału z lekcji lub dodatkowych zajęć w domu – wspólnie – rodzic z dzieckiem. Rodzicu, jeżeli obawiasz się, że twoja znajomość angielskiego nie jest wystarczająca – zaangażuj się w przyswajanie nowych treści, dzięki temu zainspirujesz swoją pociechę.

Dlaczego warto uczyć języka angielskiego małe dzieci?

Uczenie języka angielskiego od najmłodszych lat przynosi wiele korzyści:

 • Przyswajanie języków w naturalny sposóbmózg dziecka jest „elastyczny” i gotowy do nauki. Maluchy mają predyspozycje i wewnętrzną motywację, aby opanować język angielski z łatwością.
 • Wspomaganie rozwoju zdolności poznawczych dziecka, takich jak rozwiązywanie problemów czy myślenie abstrakcyjne.
 • Postęp umysłowy i ćwiczenie pamięci dziecka.
 • Zwiększenie szans edukacyjnych – znajomość języka angielskiego znacząco zwiększa szanse dziecka na efektywne studiowanie oraz rozwój kariery zawodowej w przyszłości.
 • Brak blokady językowej oraz stresu związanego z mówieniem w obcym języku. 
 • Rozwój umiejętności interpersonalnych – dziecko uczy się porozumiewać w różnych środowiskach kulturowych.
 • Poszerzanie horyzontów – dziecko uczące się angielskiego może z łatwością zaznajomić się z obyczajami, tradycjami i historią krajów anglojęzycznych.
 • Przygotowanie do życia w globalnym społeczeństwie – znajomość języka angielskiego otwiera drzwi do lepszej współpracy i zrozumienia.
 • Kształtowanie ciekawości świata.
 • Radość z nauki – dziecięca ciekawość i gotowość do zabawy sprawiają, że nauka języka obcego jest dla nich fascynującym doświadczeniem. Szczególnie gdy do nauki języka angielskiego zachęcają bohaterowie ulubionych bajek (sprawdź język angielski z Anną z Krainy Lodu).
 • Przyswajanie języków obcych w dzieciństwie pozwala na bardziej instynktowną i swobodną naukę innych języków obcych w przyszłości.


Sposoby na naukę angielskiego dla dzieci

Ucząc dzieci języka angielskiego najważniejsze jest, aby tworzyć sytuacje, w których obcy język staje się przydatny – dzięki temu dzieci będą mogły rozwijać swoje zdolności komunikacyjne. Skuteczna nauka nie polega na „zakuwaniu” jak największej ilości słów, a raczej na nabywaniu swobody w mówieniu. Jak ułatwić dziecku naukę języków obcych?

 • Naturalne interakcje z językiem angielskim

Dzieci najlepiej uczą się poprzez doświadczenie – im więcej czasu spędzają w otoczeniu angielskiego, tym szybciej przyswajają nowe słowa i zwroty. Dlatego warto wprowadzić go do codziennego życia – nazywając otaczające nas przedmioty i rozmawiając w tym języku. Jeżeli angielski będzie towarzyszył dziecku na co dzień – osłucha się z nim i uzna za naturalną część życia.

 • Nauczanie zgodne z kontekstem

Nauka angielskiego dla dzieci powinna być zawsze oparta na kontekście. Zamiast „suchej gramatyki”, warto skupić się na sytuacjach z życia i praktycznych zastosowaniach języka. Na przykład, uczmy dzieci słów związanych z codziennymi czynnościami, jak jedzenie, ubieranie się czy zabawa. Połączenie nauki z praktyką sprawi, że dzieci łatwiej przyswajają język angielski.

 • Systematyczność i regularne powtarzanie – budowanie nawyku

Systematyczność jest najważniejsza podczas nauki języków obcych, zwłaszcza u dzieci – pomaga utrzymać ciągłość i kształtuje nawyk. Nauka powinna być częścią codziennej rutyny dziecka, wtedy łatwiej będzie mu eksplorować i rozwijać swoje umiejętności. Twoje dziecko ma trudności z utrzymaniem stabilności w nauce? W skutecznym zapamiętywaniu słownictwa i szkolnego materiału pomagają krótkie i regularne powtórki. 15-20 minut przyjemnych ćwiczeń każdego dnia ma super moc! 

 • Przykład rodziców

Dzieci uczą się poprzez naśladowanie, dlatego warto, aby rodzice także uczyli się angielskiego i posługiwali tym językiem na co dzień. Dzięki temu maluchy poczują się zmotywowane do nauki.

 • Rola nauczyciela

Nauczyciel jest ważną postacią w procesie nauki języków obcych. Warto poszukać przedszkoli i szkół, w których pracują kreatywni i cierpliwi nauczyciele. Motywowanie do nauki i zainteresowanie przedmiotem sprawi, że angielski będzie przygodą.

 

 • Interaktywne środowisko

W dzisiejszym świecie pełno jest interaktywnych przedmiotów, zamiast wykluczać je całkowicie z życia dzieci – warto użyć ich (raz na jakiś czas) do nauki języka angielskiego. W jaki sposób? Słuchając audiobooków z bajkami po angielsku czy grając w edukacyjne gry dostępne online. Wiele aplikacji wplata do nauki postaci z bajek, aby zachęcić maluszki do interakcji.

 • Zabawa w naukę

Zabawa jest integralną częścią dzieciństwa, a także doskonałym narzędziem edukacyjnym. Skoro dzieci uwielbiają zabawę to warto uczynić ją z nauki języka angielskiego! Zastosowanie gier, piosenek i innych kreatywnych aktywności sprawi, że maluchy będą uczyły się naturalnie i rozwijały nowe umiejętności.

 • Obrazkowe fiszki

Obrazkowe fiszki są skuteczne w nauce języka angielskiego, ponieważ dziecko łącząc słowo z konkretnym obrazkiem szybciej przyswaja nowe słownictwo. Warto wykorzystać fiszki jako element zabawy np. jako grę memory lub quiz wiedzy. Fiszki mogą obejmować różną tematykę oraz słownictwo – łatwo dostosować obrazki do poziomu umiejętności. Jako zaletę obrazków należy wymienić ich przenośną formę – dziecko może uczyć się niemal wszędzie. Możesz również zachęcać dziecko do tworzenia własnych fiszek z rysunkami i słowami, co dodatkowo zaangażuje je w proces nauki.

 • Kukiełka mówiąca po angielsku

Do nauki angielskiego warto wykorzystać kukiełki, maskotki czy lalki. W jaki sposób? Wystarczy, że dowolny miś „zacznie mówić” w obcym języku. Poprzez interakcję z zabawką dziecko może rozwijać umiejętności komunikacyjne – odpowiadając na pytania lub prowadząc krótkie dialogi po angielsku.

 • Bajki po angielsku

Oglądanie bajek po angielsku to również doskonały sposób na naukę języka! Umożliwia dziecku słuchanie naturalnego brzmienia angielskiego oraz poznanie różnorodności akcentów. Oglądanie postaci na ekranie może zachęcić do powtarzania ich tekstów. Bajki są wizualnie atrakcyjne dla dzieci, co pomaga w zrozumieniu kontekstu i przyswajaniu nowego słownictwa. Taka forma nauki jest atrakcyjna dla dzieci, jednak ważne jest, aby wybrane bajki były dostosowane do wieku dziecka.

Czytanie bajek w języku angielskim także zachęca dziecko do kontaktu z językiem angielskim. Maluchy uwielbiają słuchać ciekawych historii, a regularne czytanie im bajek w obcym języku sprawi, że przyzwyczają się i będą dopowiadać zapamiętane fragmenty opowieści. Co więcej, czytanie bajek to świetny sposób na interakcję między rodzicem a dzieckiem.

 • Piosenki po angielsku

Wspaniałym narzędziem do nauki języka angielskiego są także melodyjne i rytmiczne piosenki – dzieci uwielbiają śpiewać i tańczyć, co sprawia, że nauka staje się radosnym doświadczeniem! Piosenki zawierają powtarzające się frazy, dzięki czemu dziecko szybciej je zapamiętuje. Popularne piosenki w języku angielskim do wspólnego słuchania, śpiewania i nauki znajdziesz tutaj.

* TOP! Nauka Angielskiego z bohaterami z bajek

Nauka angielskiego może być równie ekscytująca co przygody Elzy z bajki „Kraina Lodu” i Vaiany z bajki „Vaiana: Skarb Oceanu”. Te wyjątkowe postaci otwierają drzwi do fascynującego świata nauki dla najmłodszych. Dzieci razem z bohaterami ulubionych bajek mogą odkrywać tajniki nowego języka. Sprawdź: Vaiana uczy dzieci angielskiego, Ucz się angielskiego z ELSĄ

Wprowadzając dzieci w świat języka angielskiego z radością i kreatywnością, nie tylko wspieramy ich rozwój, ale także otwieramy przed nimi drzwi do wielokulturowego świata. Codzienna interakcja z językiem oraz wsparcie ze strony rodziców i nauczycieli pozwolą osiągnąć biegłość w języku angielskim już w bardzo młodym wieku. Nauka powinna kojarzyć się dzieciom z dobrym doświadczeniem i odkrywaniem świata – tylko od nas zależy, czy tak właśnie będzie. Zamiast mówić, że język angielski jest trudny – mówmy, że jest czadowy i ciekawy. Let's speak English!

Jeżeli skorzystasz z naszych sposobów na naukę to Twój maluch na pewno świetnie poradzi sobie z nauką angielskiego. Przygotowaliśmy więcej przydatnych materiałów: Buzz Astral uczy dzieci angielskiego, MAVKA uczy dzieci angielskiego, owoce i warzywa po angielsku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl