Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Pierwsze święta dziecka – jak się na nie przygotować?
Pierwsze święta dziecka – jak się na nie przygotować?

Święta to zawsze czas wyjątkowy i magiczny – szczególnie wtedy, gdy po raz pierwszy uczestniczy w nich nowy członek rodziny. Pierwsze Święta dziecka to niewątpliwie ważne wydarzenie dla rodziców. Wyczekują tych chwil z niecierpliwością i podnieceniem, zastanawiając się, jak wyglądać będzie Boże Narodzenie z niemowlakiem. Należy jednak pamiętać, że życie dalekie jest od wyobrażeń, zwłaszcza kiedy posiada się w domu małe dziecko. Niewiele można przewidzieć i czasem trzeba iść na kompromisy. By pierwsze Święta z dzieckiem wspominać z uśmiechem na twarzy, warto przede wszystkim skupić się zatem na nim i jego potrzebach – nawet jeśli wymagać będzie to rezygnacji z szumnych przygotowań. Poniżej znajdziesz podpowiedzi, jak przygotować się na pierwsze Święta z niemowlakiem.

Pierwsze Święta dziecka – ważne wydarzenie dla całej rodziny

Na pierwsze Święta z niemowlakiem wiele rodzin czeka z niecierpliwością. Marzą nam się cudowne chwile, wyjątkowe zdjęcia i atmosfera, która zbliża i umacnia rodzinę. Bez względu na to, czy planujesz spędzić swoje pierwsze Święta z dzieckiem wyłącznie w gronie najbliższych, czy też wybierasz się w odwiedziny do rodziny lub znajomych, musisz w tym szczególnym czasie przede wszystkim zadbać o komfort dziecka

Nie oczekuj zbyt wiele, jeśli chodzi o zachowanie czy humor dziecka – ono Świąt jeszcze nie rozumie, a i wszelkie zmiany w rytmie dnia mogą być dla niego nieco stresujące. Wraz z nadejściem Świąt dziecku nie minie cudownie kolka czy bolesne ząbkowanie, za to z pewnością zaskoczy Cię wiele rzeczy, na które zupełnie się nie przygotujesz. Pierwsze Święta dziecka i tak będą jednak niezapomniane – o ile pozwolimy im takimi być, nie walcząc na siłę, by były „idealne”. Nastawmy się po prostu na to, by Boże Narodzenie z niemowlakiem spędzić z uśmiechem na twarzy i machnąć ręką na pewne niedociągnięcia czy „niespodzianki”, które nagle się pojawią.  

 

Jak się przygotować na pierwsze Święta z dzieckiem?

Przygotowania do Świąt kojarzą nam się przede wszystkim z gotowaniem, sprzątaniem, zakupami, ubieraniem choinki, przystrajaniem domu i dbaniem o wyjątkowy nastrój tego czasu. Przygotowując się do pierwszych Świąt z dzieckiem należy jednak głównie skupić się na jego potrzebach, by czuło się bezpiecznie. Boże Narodzenie z niemowlakiem wymagać może pewnych ustępstw. Jeśli jako młody rodzic nie dasz rady przygotować 12 potraw, upiec pierniczków i 3 rodzajów ciast, po prostu odpuść i nie rób nic na siłę, czy też ponad siły. Pierwsze Święta z niemowlakiem to czas, który będziesz wspominać nie za to, co było na stole czy jak pięknie przybrana była choinka. Zapamiętasz atmosferę, a ta nie wymaga stawania na głowie, gdyż wśród kochających się ludzi pojawia się sama. 

 

By pierwsze Święta z dzieckiem nie stały się katastrofą, postaraj się zadbać o potrzeby maluszka i nieco dostosować uroczystość do rytmu jego dnia i codziennych rytuałów. Nie planuj kolacji na zbyt późne godziny i nie pozwól, by rodzina przytłoczyła dziecko przekładaniem go z rąk do rąk. W miarę możliwości postaraj się także ograniczyć hałas, który może drażnić maluszka, czy też go wystraszyć. Pozwól maluchowi „uczestniczyć” w przygotowaniach. Pokazuj choinkę, światełka, pozwól na próby rozpakowania prezentów – uważaj jednak na nadmiar bodźców, bo pierwsze Święta dziecka mogą skończyć się płaczem. 

 

Pierwsze Święta z niemowlakiem? Zapomnij o perfekcji i ciesz się chwilą!

By Twoje pierwsze Święta z niemowlakiem były faktycznie wyjątkowe i bezstresowe, przygotuj się na to, że nie wszystko pójdzie perfekcyjnie. Wielka kupa wylewająca się przez ubranko w czasie uroczystego dzielenia się opłatkiem? Będzie co wspominać po latach! Zamiast więc skupiać się na „idealności” tej chwili, celebrują ją taką, jaka jest. Boże Narodzenie z niemowlakiem nie będzie z pewnością takie, jak pokazują urocze zdjęcia z mediów społecznościowych. Tu nie da się przewidzieć ani sekundy, bo każda chwila dostosowana jest do dziecka. Im więcej oczekiwań, jeśli chodzi o pierwsze Święta z dzieckiem, tym większy stres z nimi związany. Pamiętaj, że Twoje emocje dziecko chłonie bardzo, a potem odbija się to na jego zachowaniu. 

 

Podstawa, by przeżyć i mile wspominać pierwsze Święta dziecka, to zatem nauczyć się doceniać drobnostki i cieszyć się chwilą – nawet gdy nie wszystko jest tak, jak sobie wymarzycie. Życie dalekie jest bowiem od perfekcyjnych marzeń – zwłaszcza życie z dzieckiem. Jest o niebo lepsze, ale trzeba nauczyć się czerpać z niego garściami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl