Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Pomysły na świąteczne ozdoby robione przez dzieci
Pomysły na świąteczne ozdoby robione przez dzieci

Święta to nie zakupy, tylko chwile spędzone w gronie rodziny. Nic nie przebije bowiem atmosfery bliskości i czasu, który można poświęcić najbliższym – tego nie da się kupić. Ciekawym pomysłem na tradycję świąteczną, która łączy pokolenia, są świąteczne ozdoby z dzieckiem. Wystarczy odrobina kreatywności i czasu, a jeszcze w tym roku mogą zakrólować w Twoim domu wyjątkowe ozdoby choinkowe wykonane przez dzieci. Do ich zrobienia wcale nie są potrzebne szczególne umiejętności, czy też drogie zakupy. Poniżej znajdziesz pomysły na proste ozdoby świąteczne dla dzieci, które wykonać można z materiałów niedrogich i ogólnodostępnych. Takie ozdoby bożonarodzeniowe robione przez dzieci z pewnością będą się niesamowicie prezentować w domu, a można nimi także obdarować babcie czy ciocie. 

Świąteczne ozdoby z dzieckiem – dlaczego warto poświęcić na nie czas?

Rynek bożonarodzeniowy obfituje w różnego rodzaju gotowe dekoracje i ozdoby świąteczne. W sklepach znaleźć można je już nawet w październiku. Im bliżej Wigilii, tym większy przesyt świecących bombek, łańcuchów, choinek, światełek, mikołajków, reniferów i innych świątecznych dekoracji. 

Święta to jednak nie tylko czas kupowania, ale przede wszystkim czas rodzinny, który warto poświęcić na celebrowanie chwil i umacnianie więzi z dziećmi. By magia świąt zagościła w każdym domu, można wspólnie przygotowywać się do tego wydarzenia. Warto sprawdzić pomysły na ozdoby bożonarodzeniowe i spróbować wykonać je z dziećmi samodzielnie w domu. Świąteczne ozdoby z dzieckiem to nie tylko kreatywny sposób na spędzenie czasu w gronie najbliższych, ale również na cudowne wspomnienia, które zostaną z pociechą, gdy dorośnie. Ozdoby choinkowe wykonane przez dzieci własnoręcznie wprowadzają do pomieszczenia prawdziwą wyjątkowość Świąt – na próżno szukać jej w kupnych produktach. Nawet przygotowywanie prostych ozdób świątecznych dla dzieci będzie niesamowitym przeżyciem, a ich wykorzystanie do dekoracji domu na Święta z pewnością sprawi najmłodszym mnóstwo radości. 

Pomysły na proste ozdoby świąteczne dla dzieci

Przygotowywanie dekoracji świątecznych wcale nie musi wiązać się z ogromem pracy i wyjątkowymi umiejętnościami plastycznymi. Nie musi nawet wymagać zgromadzenia drogich akcesoriów, gdyż z powodzeniem można wykonać ozdoby świąteczne z rzeczy, które każdy posiada w domu. Marzą Ci się w tym roku ozdoby choinkowe wykonane przez dzieci? Poniżej znajdziesz ciekawe pomysły na ozdoby bożonarodzeniowe, którymi możesz się inspirować!

  • Kolorowy łańcuch z wycinanek – takie ozdoby bożonarodzeniowe robione przez dzieci wspaniale prezentują się na rodzinnej choince lub powieszone w dziecięcym pokoju i ozdobione światełkami. Wystarczy wyciąć paseczki z kolorowego papieru, a następnie sklejać ich końce w kółeczka, uprzednio „zahaczając” jednym kółeczkiem o drugie. Czynność jest bardzo prosta, więc z pomocą rodzica wykona ją bez problemu dziecko przedszkolne. 
  • Choinka z makaronu – potrzebny będzie makaron (np. kokardki), blok techniczny do zrobienia „pnia”, klej na gorąco, a także farby i ozdoby. Ze względu na obecność kleju na gorąco pomoc rodzica jest tu konieczna, jednak malowaniem i ozdabianiem choineczki może już zająć się dziecko samodzielnie. 
  • Wyjątkowy stroik świąteczny – wystarczy kilka pociętych gałązek choinki, brokat, różne ozdoby i koraliki, i przygotować można piękny stroik, który ozdobi stół wigilijny. 
  • Bożonarodzeniowa szopka – konstrukcję wykonać można z kartonu i wykorzystać figurki zwierząt, które dziecko ma wśród zabawek. Do tego odrobina waty zamiast śniegu, bałwanki z plasteliny i szopka gotowa.
  • Domek z piernika – w sieci znaleźć można gotowe szablony do wycięcia elementów domku z piernika, jednak można spróbować i bez nich. Jako klej doskonale sprawdza się lukier królewski, a śnieg wspaniale zastąpi cukier puder.
  • Pachnące pomarańcze z goździkami – takie świąteczne ozdoby z dzieckiem wykonać można bardzo łatwo. Wystarczy ponakłuwać pomarańcze goździkami (wymyślając swoje własne, ciekawe wzory z goździków) i ustawić pachnące ozdoby na szafce.
  • Ozdoby z masy solnej – to bardzo proste ozdoby świąteczne dla dzieci i to w wersji budżetowej. Wystarczy woda, sól i mąka, odrobina kreatywności i farby do ozdobienia gotowych wyrobów. Jeśli zrobimy w nich wcześniej dziurkę, doskonale nadadzą się do powieszenia na choince. 

Ozdoby bożonarodzeniowe robione przez dzieci

Pamiętajmy, że ozdoby bożonarodzeniowe robione przez dzieci nie muszą być idealne i zapewne takie nie będą. Nie chodzi tu jednak o „idealność”, a o magię świąt, a tej nie zapewni to, co perfekcyjne i kupne, tylko to, co płynie prosto z serca. Wcale nie musisz stawiać na bardzo trudne pomysły na ozdoby bożonarodzeniowe. Już bardzo proste ozdoby świąteczne dla dzieci będą niesamowitą atrakcją. Wykonując świąteczne ozdoby z dzieckiem, przede wszystkim spędzamy z nim wspólnie czas i pielęgnujemy tradycje, które kiedyś staną się cudownymi wspomnieniami. Takie ozdoby choinkowe wykonane przez dzieci możesz również zostawić na pamiątkę – po latach będą wyjątkowym skarbem. 

W czasach, gdy wszystko można kupić, warto na chwilę się zatrzymać i zastanowić się, czym tak naprawdę są Święta i o co w nich chodzi. Czy faktycznie liczy się tu przepych, luksus i sztywna „idealność” kreowana przez media społecznościowe? A może jednak ważna jest atmosfera i otoczka rodzinna tego wydarzenia, nawet jeśli daleka jest od perfekcji?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl