Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

10 najtrudniejszych pytań, które zadają dzieci. Jak na nie odpowiadać?
10 najtrudniejszych pytań, które zadają dzieci. Jak na nie odpowiadać?

10 najtrudniejszych pytań, które zadają dzieci. Jak na nie odpowiadać?

Pięknym momentem dla rodziców jest czas, w którym ich pociechy zaczynają mówić. Rozwijające się dzieci są ciekawe świata, stąd też często zadają różne pytania – nierzadko są to jednak trudne pytania dla rodziców, którzy wielokrotnie zastanawiają się nad odpowiedziami, a na niektóre z nich nie potrafią odpowiadać zgodnie z prawdą. Jakie są najtrudniejsze pytania, które zadają dzieci rodzicom i jak odpowiadać na trudne pytania od dzieci? Po informacje zapraszamy do naszego artykułu!

Najtrudniejsze pytania, które zadają dzieci

Które pytania zadawane rodzicom mogą sprawić im najwięcej kłopotów? Poniżej przedstawiamy najtrudniejsze pytania, które zadają dzieci rodzicom?

Skąd się biorą dzieci – tego pytania rodzice obawiają się najbardziej, zwłaszcza że często zadawane jest już przez najmłodszych.

Czym się różnią chłopcy od dziewczynek – to kolejne trudne pytanie dla rodziców, które niejednokrotnie może sprawić im kłopot.

Co się dzieje, jak ktoś umrze – w takiej sytuacji rodzice, chcąc na nie odpowiedzieć, powinni trzymać się swojej wiary, a także przekonań.

Dlaczego babcia i dziadek się mną opiekują – pytanie to zadają zwykle dzieci, których rodzice wyjechali np. za granicę, żeby pracować.

Trudne pytania dla rodziców

Lista najtrudniejszych pytań, które zadają dzieci rodzicom jest długa. Jakie mogą być jeszcze inne trudne pytania dla rodziców?

Czy ja umrę – takie pytanie jest szczególnie trudne, jednak rodzice nie powinni unikać odpowiedzi na nie. Przede wszystkim nie powinni straszyć malucha śmiercią, a wyjaśnić, że śmierć jest naturalnym etapem w życiu każdego człowieka.


Jak to, nie masz pieniędzy na zabawkę dla mnie – odpowiedź na to trudne pytanie od dziecka powinna wiązać się z wyjaśnieniem mu wartości pieniądza.


Dlaczego przy krojeniu cebuli się płacze – niekiedy rodzice mogą sami nie znać na nie odpowiedzi. Ważne jest przede wszystkim wyjaśnienie problemu w przystępny dla dziecka sposób.

 

Jakie mogą być jeszcze trudne pytania dzieci?

Kolejne trudne pytania dzieci to:


Dlaczego mamy dzień i noc – odpowiedź na nie powinna zostać przedstawiona w taki sposób, by dziecko mogło ją zrozumieć.


Dlaczego dzieci można mieć dopiero po ślubie – warto na nią odpowiedzieć, że dobrze jest najpierw jest wziąć ślub, a dopiero później mieć dzieci, by mogły być one otoczone miłością każdego z rodziców.


Kiedy i dlaczego wyginęły dinozaury – pytanie to zadają zwłaszcza chłopcy, którzy zaczynają się interesować historią planety.

Jak odpowiadać na trudne pytania od dzieci?

Jeśli chodzi o najtrudniejsze pytania, które zadają dzieci – lista jest bardzo długa. Jeśli dziecko pyta o różne rzeczy, jest to zjawisko jak najbardziej naturalne i bardzo pozytywne, ponieważ jest ono ciekawe świata i samego siebie, poza tym chce się dowiadywać wielu rzeczy na temat otaczającego je świata. Bardzo ważna jest również kwestia, jak odpowiadać na trudne pytania od dzieci? Przede wszystkim należy dołożyć wszelkich starań, by przekazana dziecku odpowiedź była jasna i rzetelna, a nie zmyślona, poza tym powinna być dostosowana do jego wieku. Warto też dowiedzieć się, dlaczego dziecko zadało takie, a nie inne pytanie – czy jest np. przestraszone, zaniepokojone, a może po prostu coś od kogoś usłyszało. Jeśli czegoś nie wiesz, możesz się do tego przyznać – każdy może czegoś nie wiedzieć. W takiej sytuacji można poszukać wspólnie z maluchem odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Przeczytaj także poprzedni artykuł „10 rzeczy, które zmieniają się po urodzeniu dziecka". 

Serdecznie polecamy nasz kanał na Youtube

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl