Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

10 rzeczy, które zmieniają się po urodzeniu dziecka
10 rzeczy, które zmieniają się po urodzeniu dziecka

10 rzeczy, które zmieniają się po urodzeniu dziecka

Oczekiwanie na narodziny dziecka to szczególny okres w życiu przyszłych rodziców. W tym czasie zarówno przyszłe mamy, jak i ojcowie coraz częściej zastanawiają się, jak będzie wyglądało ich życie po urodzeniu dziecka. O tym, czy zmienia się życie po urodzeniu dziecka i jak zmienia się życie po urodzeniu dziecka, dowiecie się z naszego artykułu. Znajdziecie w nim również 10 najważniejszych rzeczy, które zmieniają się po urodzeniu dziecka w małżeństwie.

Czy zmienia się życie po urodzeniu dziecka?

Przyszli rodzice teoretycznie są świadomi, że po narodzeniu dziecka pojawią się w ich życiu pewne zmiany. Jest jednak wiele sytuacji, których nie da się do końca przewidzieć. Czy zmienia się życie po urodzeniu dziecka? Po urodzeniu życie rodziców zmienia się pod wieloma względami. W momencie przyjścia na świat dziecka w mózgu rodziców – zarówno kobiet, jak i mężczyzn – wydzielają się substancje zwane neuroprzekaźnikami, które w znacznym stopniu decydują między innymi o ich samopoczuciu, poza tym wpływają na ich motywację. W wyniku wzrostu poziomu hormonów rośnie zwłaszcza poziom koncentracji, poza tym wzrasta również wrażliwość na potrzeby dziecka, które w tym momencie jest dla nich najważniejsze. W dalszej części artykułu opiszemy 10 rzeczy, które zmieniają się po urodzeniu dziecka, mając przy tym ogromny wpływ na dotychczasowe życie rodziców.

Rzeczy, które zmieniają się po urodzeniu dziecka

Po narodzinach dziecka dotychczasowe życie rodziców zmienia się pod wieloma względami. Jest wiele rzeczy, które zmieniają się po urodzeniu dziecka. Przyszłym rodzicom, którzy chcą bardziej zaznajomić się z zagadnieniem, jak zmienia się życie po urodzeniu dziecka, prezentujemy krótkie zestawienie na ten temat.

● Rodzice, zwłaszcza przy pierwszym dziecku, mogą czuć się niepewnie, martwiąc się o swoje pociechy. Nawet najmniejsza dolegliwość malucha może wywołać panikę u świeżo upieczonego rodzica, który nie ma jeszcze odpowiedniego doświadczenia.

Po narodzinach dziecka diametralnie zmienia się układ w rodzinie – rodzice większość swojego dotychczasowego wolnego czasu, który do tej pory poświęcali wyłącznie sobie, poświęcają dziecku, które wymaga ciągłej opieki i bliskości.

Kiedy na świat przyjdzie dziecko, wieczorne spontaniczne wyjścia zostaną ograniczone do minimum. Każde wyjście – zarówno do przyjaciół, czy też do kina – może bowiem okazać się niezwykle skomplikowanym przedsięwzięciem logistycznym.

Po urodzeniu dziecka poważnym wyzwaniem może stać się też wykonywanie nawet najprostszych domowych czynności takich jak chociażby sprzątanie, mycie naczyń, czy też przygotowanie posiłku.

Jak zmienia się życie po urodzeniu dziecka?

Pierwsze miesiące życia dziecka dla wielu świeżo upieczonych rodziców mogą nie być łatwe. Co zmienia się po narodzinach dziecka jeszcze?

Rodzice mogą być po prostu zmęczeni. Dziecko, zwłaszcza na początku, wymaga troskliwej opieki – w wielu sytuacjach, nawet kiedy mama, czy też tata, chcieliby mieć choć odrobinę prywatności i czasu „dla siebie”, może okazać się to niemożliwe.● Z wychowaniem dziecka po narodzinach związane są również bezsenne noce. Opieka nad dzieckiem, karmienie i przewijanie uniemożliwiają spokojny sen rodzicom.

● Przy małym dziecku koniecznie trzeba mieć pod ręką przydatne akcesoria takie jak pieluchy, mleko, ubranko, zabawki itd. Dotyczy to każdego wyjścia na spacer, czy też dłuższego wyjazdu.

Co zmienia się po narodzinach dziecka jeszcze?

Narodziny dziecka zmieniają człowieka w wielu kwestiach. Jak zmienia się życie po urodzeniu dziecka na jeszcze innych płaszczyznach?

● Znacznym minusem rodzicielstwa są koszty utrzymania dziecka – maluch już od samego początku wymaga nowych ubranek, pieluch, wózka, mebli i wielu innych rzeczy.

● Często pojawienie się dziecka może wiązać się z nieporozumieniem wśród części znajomych, zwłaszcza tych, których nie mają własnych dzieci.

Inne rzeczy, które zmieniają się po urodzeniu dziecka, mogą wiązać się np. ze zmianą nawyków żywieniowych – od czasu pojawienia się dziecka wielu rodziców przechodzi na zdrowszy styl życia, również w kwestii spożywanego jedzenia. Pamiętać należy, że wraz z obecnością dziecka pojawia się również miłość, niezależnie od tego, jaki był poród, poza tym często narodziny dziecka wiążą się z powrotem do dzieciństwa również jego rodziców, którzy znacznie częściej zaczynają je wspominać.

Zachęcamy do obejrzenia video, które powstało na podstawie tego artykułu. 

Przeczytaj także poprzedni artykuł „Zabawy rozwijające inteligencję dziecka".

Serdecznie polecamy nasz kanał na Youtube!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl