Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

15 rzeczy, których potrzebują młodzi rodzice
15 rzeczy, których potrzebują młodzi rodzice

15 rzeczy, których potrzebują młodzi rodzice

Pojawienie się nowego członka rodziny to ogromne szczęście, jednak obecność malucha wiąże się także z zakupem wielu rzeczy, które mogą okazać się dla niego niezbędne. Zanim jednak młodzi rodzice wybiorą się na zakupy, powinni dokładnie przemyśleć wiele ważnych kwestii. Rzeczy, których potrzebują młodzi rodzice, może być całkiem sporo, dlatego warto zastanowić się, które mogą okazać się najbardziej przydatne, a które będą zbędne. Jakich rzeczy potrzebują młodzi rodzice? Po więcej informacji zapraszamy do naszego artykułu!

Rzeczy, których potrzebują młodzi rodzice

Pieluchy – stanowią podstawowy element wyprawki malucha. Dla noworodka najlepsze będą pieluchy, które nie będą przeciekać, a przy tym uciskać, czy też podrażniać jego skóry.


Laktator do mleka – urządzenie to jest jedną z ważniejszych rzeczy, których potrzebują młodzi rodzice. Z pewnością przyda się każdej karmiącej piersią malucha mamie.


● Apteczka dla niemowlaka powinny znaleźć się w niej niezbędne środki higieniczne, do których zalicza się lekarstwa, maści, kremy i inne przydatne akcesoria.


● Butelki dla niemowląt – można je wykorzystać zarówno do karmienia malucha, jak i do przechowywania mleka, które zostało odciągnięte od piersi.

 

Rzeczy, których potrzebuje świeży rodzic

Lista potrzebnych młodym rodzicom rzeczy jest długa. Co potrzebują młodzi rodzice jeszcze? Inne rzeczy, których potrzebują młodzi rodzice to:

Fotelik samochodowy – stanowi ważny element każdej wyprawki niemowlaka. Doskonale sprawdza się już w drodze ze szpitala do domu.


● Elektroniczna niania – urządzenie to w znacznym stopniu ułatwia opiekę nad maluchem w domu, pozwalając kontrolować zachowanie dziecka.

 


Gryzaki dla dzieci – bardzo dobrze sprawdzą się, kiedy maluch zaczyna ząbkować, w znacznym stopniu zmniejszając uczucie swędzenia, a przy tym zapewniając świetną zabawę.


Krzesełko do karmieniapowinno być wygodne i dopasowane do wzrostu i wagi dziecka, poza tym powinno być wyposażone w pasy bezpieczeństwa.

 

Co potrzebują młodzi rodzice jeszcze?

Inne rzeczy, których potrzebuje świeży rodzic dla swojego malucha to:

Huśtawki – ich najważniejszym zadaniem jest rozbawienie i uspokojenie malucha. Wybierając huśtawkę należy pamiętać, by była ona solidna i stabilna.


Chusta lub miękkie nosidełko – rozwiązanie to niesie wiele korzyści, do których zalicza się między innymi poczucie bliskości z rodzicem.


Monitor oddechusprawdzi się zwłaszcza u wcześniaków lub maluchów ze zbyt niską masą ciała. Dzięki niemu możliwe jest kontrolowanie oddechu dziecka.


Przewijak – produkt ten w znacznym stopniu ułatwia przewijanie malucha, poza tym pozwala odciążyć kręgosłup rodzica.

Jakich rzeczy potrzebują młodzi rodzice?

Inne rzeczy, których potrzebują młodzi rodzice, to:

Ubranka dla dziecka – przy ich wyborze kierować należy się przede wszystkim rozmiarem oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane.


Wanienka – jest jedną z ważniejszych rzeczy, których potrzebuje świeży rodzic. Produkt ten powinien być przede wszystkim stabilny i bezpieczny w użytkowaniu.


Wózek – kolejna rzecz, która jest niezbędna dla malucha, zapewniając mu mobilność już od urodzenia.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu o tej tematyce: 13 niezbędnych rzeczy dla młodych rodziców 👶🍼 Rodzicu, musisz to mieć❗

Przeczytaj także nasz poprzedni artykuł „Czy dziecko robi kupę w brzuchu mamy?". 

Serdecznie polecamy nasz kanał na Youtube!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl