Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

15 zdań, które warto mówić dzieciom
15 zdań, które warto mówić dzieciom

15 zdań, które warto mówić dzieciom

Wśród wypowiadanych dzieciom przez rodziców zdań, powinny znaleźć się również takie zwroty, które maluchy powinny słyszeć niemal każdego dnia. Dzieci są bardzo delikatne, a przy tym niezwykle wrażliwe, ponadto przez cały czas uczą się wyrażać swoje uczucia i emocje, dlatego należy dobrze zastanowić się nad tym, co mówić dzieciom, ponieważ to, co do nich mówimy i w jaki sposób to robimy, zawsze ma na nie wpływ. Szczególne znaczenie mają pozytywne słowa dla dziecka. Poniżej prezentujemy zdania, które powinno usłyszeć dziecko wiele razy od swojego rodzica w różnych sytuacjach.

Co mówić dzieciom – pozytywne słowa dla dzieci 

Jest wiele pozytywnych zdań, które powinno usłyszeć każde dziecko od swojego rodzica. Chodzi o to, by dziecko wiedziało, jak ważne jest dla swoich rodziców oraz jak bardzo jest kochane. Miłe słowa dla dziecka powinny odzwierciedlać to, że rodzice w niego wierzą i doceniają jego starania. Ich magia polega na tym, że rodzice – powtarzając je swoim pociechom – pokazują dzieciom, na co powinny zwracać szczególną uwagę i co powinno stać się dla nich życiowym drogowskazem. Pozytywne słowa dla dzieci mają ogromny wpływ na ich samoocenę, która wiąże się między innymi z bezwarunkową akceptacją malucha przez rodziców i poczuciem docenienia go takim, jakim jest. Takie zdania nie tylko przypomną dzieciom, jak bardzo ważne są w życiu rodziców, ale też sprawią, że nigdy nie będą w siebie wątpić i zawsze będą potrafić podnieść się po niepowodzeniach.

Miłe słowa dla dziecka – zdania, które powinno usłyszeć dziecko

Uwagę należy zwrócić szczególnie na pozytywne słowa dla dziecka, które sprawią, że pociecha będzie doskonale wiedzieć, jak bardzo rodzice ją kochają. Wypowiadane często miłe słowa dla dziecka dodadzą mu też pewności siebie i będą zachętą do dalszych konstruktywnych działań. Co mówić dzieciom? Poniżej przedstawiamy listę 15 zdań, które powinno usłyszeć każde dziecko.

1. Bardzo mocno cię kochamy.
2. Wiemy i doceniamy, jak bardzo się starasz.
3. Jesteś dla nas bardzo ważny/ważna.
4. Jesteśmy z ciebie bardzo dumni.
5. Następnym razem pójdzie ci znacznie lepiej.
6. Zawsze pomożemy ci w każdej sytuacji.
7. Bardzo dobrze jest robić razem różne rzeczy.
8. Zawsze bądź sobą, bez względu na okoliczności.
9. Zrobimy, co w naszej mocy, żebyś był bezpieczny/bezpieczna.
10. Jesteś bardzo silny/silna.
11. Dziękujemy, że nam pomogłeś/pomogłaś, bo sami na pewno byśmy sobie nie poradzili.
12. Co o tym myślisz?
13. Opowiedz nam, jak minął ci dzień.
14. Uwielbiamy cię takiego, jakim jesteś.
15. Razem damy radę.

Znaczenie pozytywnych zdań dla dziecka

Powtarzanie miłych zdań dzieciom jest bardzo ważne, ponieważ dzieci nie tylko będą wiedzieć, że są kochane, ale również rozumiane, zwłaszcza jeśli będą mieć gorszy nastrój lub gorszy dzień. W takim momencie pozytywne słowa dla dzieci będą mieć ogromne znaczenie, poza tym maluchy będą wiedzieć, że jeśli w ich życiu pojawi się jakiś problem, zawsze będą mogły podzielić się z nim z mamą lub tatą. Wymienione wyżej zdania, które powinno usłyszeć dziecko sprawią również, że dzieci będą czuć się doceniane, przez co w przyszłości staną się pewniejsze siebie i znacznie lepiej będą radzić sobie z problemami codziennego życia. Docenienie dziecka, któremu nie udało się do końca poradzić sobie z danym zadaniem, również ma ogromne znaczenie, ponieważ w przyszłości, mimo porażki, dziecko chętnie spróbuje ponownie zmierzyć się z wyzwaniem. Wypowiadane często przez rodziców miłe słowa dla dziecka mogą okazać się motywacją do dalszych działań, poprawiając jednocześnie jego samoocenę oraz podnosząc poczucie własnej wartości.

Zapoznaj się także z poprzednim artykułem „Dlaczego dziecko kłamie?". 

Serdecznie zapraszamy na nasz kanał na Youtube

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl