Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Co czuje dziecko w brzuchu, gdy rodzice się kochają?
Co czuje dziecko w brzuchu, gdy rodzice się kochają?

Jeśli nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, seks w ciąży jest jak najbardziej dozwolony – współżycie partnerów podtrzymuje w tym niezwykłym czasie dobre relacje między partnerami. Czy dziecko czuje, gdy rodzice się kochają i co czuje dziecko w brzuchu mamy, gdy rodzice się kochają to bardzo często zadawane przez wiele oczekujących malucha par pytania. Po odpowiedzi na nie zapraszamy do naszego artykułu!

Czy dziecko czuje, gdy rodzice się kochają?

W ciąży, o ile nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, współżycie z partnerem możliwe jest niemal do samego rozwiązania. W przypadku przekroczenia terminu porodu seks jest nawet wskazany, poza tym współżycie w ciąży pomaga przyszłej mamie w akceptacji zmieniającego się przez okres ciąży ciała, ponieważ „potwierdza” jej atrakcyjność. Na temat seksu w ciąży narosło wiele mitów. Jeden z nich dotyczy tego, co czuje dziecko, gdy rodzice się kochają. Odpowiedź na pytanie, czy dziecko czuje, gdy rodzice się kochają, nie jest jednoznaczna. Rozwijający się w łonie matki płód nie wie, co dokładnie robią rodzice, jednak może odczuwać, że dzieje się coś miłego. O tym, co czuje dziecko w brzuchu mamy, gdy rodzice uprawiają seks, dokładniej opowiemy w dalszej części artykułu.

Co czuje dziecko w brzuchu mamy, gdy rodzice się kochają?

Nie bez powodu mówi się, że jeśli szczęśliwa jest mama, to szczęśliwe jest również jej dziecko – seks jest wyrazem emocjonalnej bliskości rodziców. Co czuje dziecko w brzuchu mamy, gdy rodzice uprawiają seks? Najprawdopodobniej maluch odczuwa fakt, że rodzice się kochają. Współżycie rodziców maluch odczuwać może jako delikatne kołysanie oraz delikatne drgania. Dzięki takim doznaniom maluch może się uspokoić, poza tym może to wprawić go w niezwykle przyjemny nastrój. Płód może także wykazywać znaczne podwyższenie aktywności, poza tym może odczuwać też naturalne skurcze macicy. Warto również wspomnieć, że podczas seksu u kobiety będącej w ciąży dochodzi do uwalniania endorfin i serotoniny (inaczej hormonów szczęścia). Hormony te dostają się następnie do krwi dziecka, wywierając na nie korzystny wpływ.

Co czuje dziecko w brzuchu mamy, gdy rodzice uprawiają seks?

Seks w ciąży w żaden sposób nie przeszkadza dziecku, a to, co dziecko czuje, gdy rodzice się kochają, może na nie wpływać jedynie pozytywnie. Bliskość z partnerem budować można nie tylko poprzez aktywność seksualną, ale także przez intymność, którą można wyrazić na wiele sposobów. Przytulanie, całowanie, czy też masaż są bardzo ważne dla utrzymania bliskości z partnerem, co korzystnie wpływa nie tylko na samopoczucie przyszłej mamy, ale ma także korzystny wpływ na rozwijające się w jej łonie maleństwo.

Czy podczas seksu rodziców dziecku może stać się krzywda?

Innym popularnym pytaniem zadawanym lekarzom i specjalistom jest, czy podczas seksu rodziców dziecku może stać się krzywda. Współżycie w zdrowej ciąży jest dozwolone i bezpieczne, poza tym w żadnym wypadku nie przeszkadza maluchowi. Podczas seksu nie można wyrządzić dziecku krzywdy. Nawet jeśli penetracja członka jest głęboka, nie ma on możliwości dotknięcia rozwijającego się płodu. Seks w ciąży nie może doprowadzić do uszkodzenia płodu ani urazu – maluch zabezpieczony jest w łonie matki przez mięśnie macicy oraz błony płodowe. Należy mieć jednak na uwadze, że nie każda pozycja w ciąży jest wskazana. Kwestia pozycji w ciąży nie jest jednak związana z bezpieczeństwem dziecka, a jedynie z etapem ciąży i wygodą przyszłej mamy. O ile w pierwszym trymestrze rodzaj pozycji nie ma większego znaczenia, to już w drugim i trzecim trymestrze, kiedy brzuch staje się coraz większy, konieczne jest dobranie takiej pozycji, która nie będzie wywierała nacisku na brzuch.

Przeczytaj także nasz poprzedni artykuł „15 rzeczy, których potrzebują młodzi rodzice". 
Serdecznie polecamy nasz kanał na Youtube

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl