Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Spokojna muzyka klasyczna dla dzieci - sposób na sen dziecka
854.jpg

Dobry sen dziecka

Najlepszy sen to taki, który pozwala odpocząć, odpręża i relaksuje organizm. Żeby zasnąć wartościowym snem, dziecko potrzebuje odpowiednich warunków. Przede wszystkim musi być przebrane, najedzone, musi być mu ciepło, a także powinno czuć komfort psychiczny. Kołysanie bobasa, czy delikatny masaż jego twarzy na pewno pomogą mu poczuć bezpieczeństwo. Przed snem maluch musi odpowiednio się wyciszyć. Zbyt gwałtowne, hałaśliwe dźwięki mogą go niepokoić i wprowadzać w drażliwy nastrój. Dlatego dzieci tak dobrze reagują na kołysanki - bo wprowadzają one dziecko w bezpieczny stan odpoczynku i relaksu i pomagają zasnąć w dobrym nastroju.

Spokojna muzyka klasyczna dla dzieci

Muzyka do usypiania dziecka to rozwiązanie, które powinni wypróbować wszyscy rodzice. Jeśli dziecko ciągle płacze, jest niespokojne i marudzi, muzyka klasyczna poprawi jego samopoczucie i ukoi nerwy. Częstą przyczyną wieczornego płaczu dziecka jest zbyt duże zmęczenie - dziecko nie potrafi zasnąć, bo nie jest w stanie się odprężyć. Pomóc może właśnie muzyka klasyczna, która wpływa na układ nerwowy, zwalniając tempo bicia serca i wprowadzając ciało w stan odpoczynku. Klasyczne kołysanki bardzo dobrze działają na rozwój dzieci, oddziałują na procesy trawienne i pobudzają kreatywność. 

Kojące dźwięki dla niemowląt

Klasyczne kołysanki są szczegolnie polecane dla niemowląt. Dzięki nim maluchy mogą przespać całą noc bez przebudzeń. Muzyka klasyczna pomaga także uśmierzyc ból spowodowany kolkami czy ząbkowaniem. Jeśli dziecko ciągle płacze i nie może zasnąć - włącz mu naszą klasyczną muzykę do snu i zobacz jak zasypia w dosłownie kilka minut! 

Bardzo skutecznym sposobem na sen dziecka są także białe szumy, o których więcej możesz przeczytać w naszym artykule, a także posłuchać ich na naszym kanale na youtube :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl