Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

5 niezawodnych zabaw dla dwulatka
5 niezawodnych zabaw dla dwulatka

Dwuletnie dziecko jest bardzo ciekawe świata, pragnące ciekawych doznań, aktywne i silnie przywiązane do rodzica. Zastanawiasz się, w co się bawić z dwulatkiem na podwórku i jakie zabawy dla dwulatka w domu sprawdzą się najlepiej? Postaw na bliskość, kreatywność, ruch i śmiech. Nie wiesz, skąd czerpać pomysły na zabawy z dwulatkiem? Sprawdź naszych 5 niezawodnych zabaw dla dwulatka!

W co się bawić z dwulatkiem?

Czas spędzony na zabawie z dzieckiem zawsze procentuje. To najlepszy sposób na wzmocnienie więzi między rodzicem a jego pociechą, a ponadto możliwość aktywnego wsparcia rozwoju malucha. Jakie zabawy dla dwulatka będą najlepsze?  Dobrze, jeśli zabawy z dwulatkiem będą nie tylko sposobem na miłe spędzanie czasu, ale również pozytywnie wpłyną na jego rozwój fizyczny, intelektualny lub emocjonalny.

Kreatywne zabawy dla dwulatka

Wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczne to hit, jeśli chodzi o kreatywne zabawy dla dwulatka. Wykażmy się tutaj wyobraźnią i odwagą – malować można nie tylko kredkami po kartce, ale również palcem po rozsypanej mące, a nawet rączkami po rozciągniętej w pionie folii spożywczej.

Zabawy edukacyjne z dwulatkiem

Dwuletnie dzieci są bardzo ciekawe świata, dlatego zabawy edukacyjne z dwulatkiem to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Maluchy w tym wieku świetnie chłoną wiedzę, dlatego zabawy językowe sprawdzą się tu najlepiej. To idealny czas na powtarzanie przez dziecko słów wypowiadanych przez rodzica, nazywanie wskazanych przez rodzica rzeczy lub pokazywania przez dziecko wypowiadanych przez rodzica słów (np. części ciała).

Sensoryczne zabawy dla dwulatka

Zabawy sensoryczne dostarczają wielu bodźców, które są istotne dla prawidłowego rozwoju zmysłów dziecka, więc jest to jedna z najlepszych odpowiedzi na pytanie w co się bawić z dwulatkiem. Przykładem sensorycznej zabawy dla dwulatka może być np. zabawa piaskiem kinetycznym. Gotowe zestawy można kupić, jednak piasek kinetyczny można również zrobić z dwulatkiem samodzielnie. 

dziewczynka - puszcza - bańki - mydlane - ciekawe - zabawy - dla - dzieci - aktywny - czas - z - dzieckiem - jakie - zabawy - dla - dwulatka

Aktywny dwulatek – zabawy na dworze

Zabawa na świeżym powietrzu to bez wątpienia najlepsza frajda dla dwuletniego dziecka, a ponadto doskonały sposób na wyładowanie nadmiaru energii. Jakie zabawy dla dwulatka na dworze są najlepsze? Doskonale sprawdzają się rodzinne zawody sportowe. Ciekawy tor przeszkód można wykonać z przedmiotów ogólnodostępnych. Zawody mogą składać się z kilku dyscyplin – bieg, skakanie, turlanie się, rzucanie szyszkami do celu, chodzenie wzdłuż ułożonego sznurka lub patyka, próby stawania na jednej nodze itp.

Pobudzające wyobraźnię zabawy z dwulatkiem

Niezawodnym pomysłem na zabawę z dwulatkiem jest budowanie z klocków. Tego typu zajęcia lubią zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Ustawianie klocków w wieże i ich przewracanie, budowanie ciekawych konstrukcji, garaży dla samochodzików czy domków dla lalek to niesamowita frajda, która doskonale pobudza dziecięcą wyobraźnię, a ponadto uczy dwulatka precyzji i cierpliwości. Klockami można bawić się z dwulatkiem na różne sposoby – będą idealne również do pierwszej nauki kolorów, liczenia, a nawet porównywania wielkości i kształtów.

Skąd czerpać pomysły na zabawy z dwulatkiem?

By dobrze bawić się z dwulatkiem nie potrzebne są wcale drogie zabawki. Wystarczy odrobina kreatywności i otwartości ze strony rodzica, a ze zwykłych przedmiotów codziennego użytku można wyczarować doskonałe pomysły na zabawy z dwulatkiem. To, co dla dorosłego wydaje się być czymś oczywistym, dziecku może sprawić mnóstwo radości – dajmy się ponieść wyobraźni! Poznaj już teraz 10 rzeczy, które warto robić z dziećmi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl