Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

BIAŁY SZUM POMAGA DZIECIOM AUTYSTYCZNYM W ZASYPIANIU
BIAŁY SZUM POMAGA DZIECIOM AUTYSTYCZNYM W ZASYPIANIU

Biały szum pomaga dzieciom autystycznym zasnąć

Dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, takimi jak zespół Aspergera, autyzm i ADHD, mogą mieć problemy związane ze spaniem. Zarówno z zasypianiem, jak i budzeniem się. Jak wynika z badań, pomocny może okazać się w tym przypadku biały szum.

Powody

Jednym z powodów może być nieprawidłowy poziom melatoniny w organizmie, a dokładniej — uwalnianie jej w niewłaściwych porach dnia. Zwykle poziom melatoniny wzrasta w ciemności, czyli w godzinach nocnych, natomiast spada w ciągu dnia. Badania wykazały natomiast, że u dzieci z zaburzeniami autystycznymi wydzielanie tego hormonu jest zaburzone. W ciągu dnia mają wysoki poziom melatoniny (czego skutkiem jest senność), z kolei w nocy jej poziom spada (co powoduje aktywność dziecka).

Jak sobie z tym radzić? Jeden sposób to suplementy diety, przepisywane przez lekarzy. Można też uciec się do naturalnych metod, czyli wprowadzenia do diety artykułów, które naturalnie zawierają melatoninę, czyli np.: ryż, pomidory, banany, owies.

matka - tuląca - śpiące - dziecko - jak - biały - szum - wpływa - na - autystyczne - dzieci

Kojący dotyk

Dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w niestandardowy sposób reagują na dotyk. Niektóre są nadwrażliwe i nie znoszą być przytulane i okrywane kołdrą. Inne z kolei dobrze czują się w mocnym uścisku, w ograniczonej przestrzeni. Rozwiązaniem w takim wypadku jest śpiwór lub obciążona narzuta. Jest to pewnego rodzaju kołdra, obciążona materiałem takim jak piasek, bądź syntetyczny granulat. Taka narzuta pomaga uspokoić się i zrelaksować się dzieciom z nadpobudliwością psychoruchową, które mają trudności z wyciszeniem się.

Biały szum

Niektóre dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera, bądź ADHD są nadwrażliwe na dźwięki, jednak kojąco wpływa na nie biały szum. Jest to dźwięk w typie tego, jaki słyszymy z radia, które nie zostało ustawione na odpowiednie fale. Z jednej strony, biały szum pomaga w uśpieniu dziecka. Pomocny jest również w celu zapobiegnięcia obudzenia dziecka przez dźwięki w tle, takie jak na przykład trzaśnięcie drzwiami, czy też rozmowy. Jak znaleźć białe szumy? Rodzice szukają często rozwiązań, które mają aktualnie pod ręką. Wiele dzieci, nie tylko z autyzmem, ale i niemowląt, łatwiej zasypia przy dźwięku suszarki, lub cichego odkurzacza. Nagrania białego szumu, które powstały przez rodziców, pod czujnym okiem pediatrów znajdziecie na naszej stronie.

Co ciekawe, badania naukowe wykazały, że biały szum obniża tętno krwi u dzieci, co pozytywnie wpływa na ich uspokojenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl