Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

CZY MOJE DZIECKO POWINNO SPAĆ PRZY BIAŁYM SZUMIE ?
CZY MOJE DZIECKO POWINNO SPAĆ PRZY BIAŁYM SZUMIE ?

Zdecydowanie tak! Niemowlę dopiero co wydostało się z bardzo głośnej macicy, natężenie hałasu jest tam większe niż to, powodowane przez płacz dziecka. Tak błędne i powszechne stworzenie mu nagle cichego środowiska jest dla niego pewnego rodzaju torturą, dlatego w pierwszych miesiącach życia stosowanie białego szumu jest dla dziecka wyjątkowo korzystne.

Największe zalety białego szumu.

  • Jest tani, łatwy w zastosowaniu i bardzo skuteczny.
  • Łagodzi u dzieci stres związany z diametralną zmianą środowiska – również u tych cierpiących na kolki.
  • Udowodniono, że biały szum sprzyja dłuższemu i spokojniejszemu wypoczynkowi, ponieważ skutecznie zagłusza wszystkie odgłosy z zewnątrz.
  • Jeśli śpisz w tym samym pokoju co twoje dziecko również ty na tym skorzystasz. Przestaniesz budzić się na każdy najdrobniejszy dźwięk generowany przez dziecko, a jak wiesz dzieci w nocy potrafią być głośniejsze od stada zwierząt. Co ważniejsze – jeśli się nie obudzisz na każde chrząknięcie i nie będziesz natychmiast próbowała karmić lub kołysać dziecka, nauczy się ono że nie ma sensu budzić się do 40 minut.
  • Jest to doskonały zamiennik dla wykańczającego Cię, wielominutowego ‘ciiiiiii”, którym próbujesz uspokajać swoje dziecko.

Czy biały szum można nazwać rekwizytem dobrego snu?

Nie w mniejszym stopniu niż łóżeczko czy kołyskę! Na dodatek wystarczy go włączyć, zostawić i masz problem z głowy! Nie musisz kołysać dziecka przez pół nocy żeby spokojnie spało. Oczywiście, dziecko może w pewien sposób uzależnić się od białego szumu, jednak nie bardziej niż uzależnia się od noszenia na rękach czy kołysania. Wszyscy mamy swoje przyzwyczajenia – jedni nie mogą spać bez dwóch poduszek pod głową, inni wręcz muszą mieć przykryte nogi aby móc zasnąć.

Biorąc pod uwagę jak łatwo jest stosować biały szum kiedykolwiek i gdziekolwiek, można bez wahania powiedzieć, że jest to najkorzystniejsze rozwiązanie, zarówno dla rodzica jak i dla dziecka. Pomyśl trochę o sobie, zmęczona i rozdrażniona mama lub tata w niczym dziecku nie pomogą.

Większość dzieci odzwyczaja się od białego szumu bardzo szybko i po ukończeniu pierwszego roku życia śpi spokojnie już bez źródła stałego dźwięku. W razie czego możesz stopniowo zmniejszać natężenie białego szumu, do czasu aż dziecko zupełnie przestanie go potrzebować. Bez obaw możesz stosować go okazjonalnie przez kilka pierwszych lat życia dziecka.

Czy odgłosy dnia codziennego nie wystarczą do uspokojenia dziecka?

Można spróbować, ale lepiej nie robić sobie zbyt wielkich nadziei. Przy stosowaniu takiej metody (czyli po prostu zaprzestaniu chodzenia na palcach przy śpiącym dziecku), proces uczenia go spokojnego snu może ci zając długie miesiące. Skutek może być szybszy i lepszy jeśli zaczynasz tego typu naukę u noworodka, jeśli jednak dziecko jest już troszkę starsze może to okazać się bezskuteczne. Nieregularny hałas jest dla nas wszystkich rozpraszający i w żadnym razie nie może przyczynić się do lepszego wypoczynku.

Czy biały szum jest bezpieczny?

Tak, potwierdziły to liczne badania. Jedyne o czym należy pamiętać to zachowanie równowagi między białym szumem, a naturalnymi i różnorodnymi dźwiękami dnia codziennego. Dużo mów do dziecka, włączaj łagodną muzykę, w późniejszym czasie wykonuj z dzieckiem zabawy muzyczne. Biały szum ma pomóc dziecku wypocząć, nie odizolować je od bogactwa bodźców zewnętrznych tak niezbędnych dla jego prawidłowego rozwoju. Rekomenduje się dźwięk nieprzekraczający 50 dB, jeśli nie stosujesz profesjonalnego urządzenia, warto zaopatrzyć się w przyrząd do mierzenia natężenia dźwięku. Jeśli dla zagłuszenia rozpraszających hałasów będzie konieczne krótkotrwałe zastosowanie szumu przekraczającego nieznacznie 50 dB nic się nie stanie. Pamiętaj jednak – krótkotrwale.

Jak efektywnie wykorzystywać biały szum?

Po pierwsze musi być on na tyle głośny by bez problemu zagłuszać pozostałe dźwięki. Po drugie stosuj metodę prób i błędów, aby zorientować się co twoje dziecko lubi najbardziej. W zakładce BIAŁY SZUM znajdziesz pełny zestaw białych dźwięków – wypróbuj je i eksperymentuj.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl